Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta John Legend

John Legend

John LegendOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

John Legend czyli John Roger Stephens to amerykański wokalista, autor tekstów, producent i aktor. Urodził się w 1978 roku w Springfield w Ohio. W trakcie studiów Legend był liderem jazzowo-popowej grupy śpiewającej a cappella o nazwie „Counterparts”. Podczas nauki poznał piosenkarkę i raperkę Lauryn Hill, która zaangażowała go do zagrania partii fortepianu na swojej piosence „Everything Is Everything”, pochodzącej z albumu „The Miseducation of Lauryn Hill”.

John Legend płyty 

Zadebiutował w grudniu 2004 roku albumem „Get Lifted”. Pokrył się on dwukrotną platyną w Stanach Zjednoczonych, platyną w Wielkiej Brytanii oraz złotem między innymi w Kanadzie i Australii. Zdobył także wiele pozytywnych recenzji i nagród.

 

Drugi album - „Once Again” ukazał się dwa lata później i zawierał single takie jak „Save Room”, „Heaven”, „P.D.A. (We Just Don't Care)” czy „Stereo”. Trafił na 3. miejsce notowania Billboard 200 i pokrył się platyną w Stanach oraz złotem w Wielkiej Brytanii.

Czwarta płyta pod tytułem „Love in the Future”, wydana w sierpniu 2013 roku pokryła się platyną w Polsce, Danii i Wielkiej Brytanii, a także złotem w 4 krajach.  

Najnowszy album - „A Legendary Christmas” pochodzi z 2018 roku. Artysta był nominowany do nagrody Grammy 28 razy, z czego otrzymał 10 statuetek, w tym między innymi za duet z  Lauryn Hill „So High” czy za album „Wake Up!”, nagrany we współpracy z grupą hip-hopową „The Roots”.

Koncerty Johna Legend'a

Artysta na scenie za każdym razem wypada rewelacyjnie. Koncerty Johna Legend'a to wielkie widowiska, podczas których jego talent wzbogacają efekty sceniczne. Często gra na fortepianie przekazując publiczności dużo pozytywnej energii. Z tego powodu bilety na koncerty Johna Legenda wyprzedają się w szybkim tempie.

Kariera filmowa

John Legend ma na koncie również kilka ról filmowych, z których najważniejsza to postać Keitha w nagrodzonym pięcioma Oscarami musicalu „La La Land” z 2016 roku. W 2015 roku zdobył Oscara za najlepszą piosenkę "Glory".

 

 

Źródło zdjęcia artysty: Sony Music Poland

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się John Legend?
John Legend urodził się w 1979 roku.
Kiedy wystąpi John Legend w Polsce?
John Legend w Polsce wystąpi 28 czerwca 2022 w Krakowie.
Jak nazywa się najnowsza trasa koncertowa Johna Legenda?
Najnowsza trasa koncertowa Johna Legenda nazywa się Bigger Love Tour 2022 i będzie promować siódmy krążek artysty.
Jaką muzykę wykonuje John Legend?
John Legend wykonuje muzykę R&B, pop, hip-hop.
Jak nazywa się debiutancka płyta Johna Legenda?
Debiutancka płyta Johna Legenda nosi tytuł Get Lifted.

Fani lubią też

Zobacz też