Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta James Brown

James Brown

James BrownOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

James Brown (1933- 2006) to amerykański piosenkarz, kompozytor, instrumentalista, osobowość sceniczna. Określany jest mianem prekursora gatunków muzycznych takich jak rhythm and blues, soul i funk.

Kariera muzyczna Jamesa Browna

Jams Brown w czasie swojej muzycznej kariery, która datuje się od końca lat pięćdziesiątych do wczesnych osiemdziesiątych stworzył około cztery muzyczne wydawnictwa rocznie. Najbardziej płodnym muzycznie czasem dla muzyka był rok 1968 roku, w którym ukazało się aż dziewięć płyt artysty.

 

James Brown stworzył i wylansował utwory, które do dzisiaj cieszą się wielką popularnością. Należą do nich takie utwory jak między innymi It’s a Man’s Man’s Man’s World, I Got You (I Feel Good) czy Get Up (I Feel Like Being a) Sex Machine. Kariera została przerwana przez kłopoty artysty z prawem. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych James Brown ponownie stanął w studiu nagraniowym, jednak nie udało mu się już odzyskać dawnej popularności.

James Brown w filmie

W 1980 roku Jamesa Browna można było zobaczyć w filmie muzycznym Blues Brothers. W filmie wcielił się w rolę księdza w protestanckim kościele. Ponownie w filmie zagrał w 1998 roku kiedy pojawił się w filmie Blues Brothers 2000. Zagrał tam rolę dyrygenta chóru gospel.

Koncerty Jamesa Browna

James Brown był artystą, na którego koncerty przybywali liczni fani jego muzyki, aby na żywo wysłuchać utwory z jego repertuaru. Obecnie również można usłyszeć przeboje muzyka podczas koncertów Tribute to James Brown, gdzie zdolni artyści zaprezentują jego twórczość zgromadzonej publiczności.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też