Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Jacob Collier

Jacob Collier

Jacob CollierOpisWydarzeniaJacob Collier - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jacob Collier to urodzony w 1994 roku w Londynie brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Jest synem Susan Collier, skrzypaczki i dyrygentki Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie. Jacob Collier został pierwszym brytyjskim artystą, który zdobył nagrodę Grammy za każdy z czterech swoich albumów.

Jacob Collier i rozwój kariery muzycznej

Kariera muzyczna Jacoba Colliera rozpoczęła się W 2011 roku, gdy zaczął udostępniać w serwisie YouTube swoje nagrania, które były coverami utworów takich gwiazd jak między innymi Stevie Wonder czy Burt Bacharach. Jego kanał zdobył dużą popularność, co zaowocowało podpisaniem w 2014 roku kontraktu z agencją Quincy’ego Jonesa.

 

Jacob Collier w swojej twórczości łączy gatunki takie jak jazz, groove, folk, elektronika, gospel czy soul z technikami a cappella, auto tune i reharmonizacją.

 

W 2016 roku na sklepowe półki trafiła debiutancka płyta studyjna, zatytułowana In My Room którą nagrał i wyprodukował sam w swoim londyńskim mieszkaniu. W 2017 roku został uhonorowany dwiema nagrodami Grammy.

Jacob Collier w Polsce

Jacob Collier w Polsce wystąpił w 2016 roku w warszawskim klubie Progresja, a rok później w ramach cyklu BMW Jazz Club dał trzy koncerty: w Operze Narodowej w Warszawie, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Koncerty Jacoba Colliera to wyjątkowe wydarzenia muzyczne, które przyciągają fanów z całego świata. Jest to również okazja, aby na żywo wysłuchać jego utwory takie jak między innymi Sleeping On My Dream czy Time Alone with You.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Poland 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Jacob Collier - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jacob Collier?

Miejscowości, w których Jacob Collier wystąpi w najbliższym czasie: Łódź.

Gdzie odbył się pierwszy koncert Jacoba Colliera w Polsce?
Jacob Collier w Polsce pierwszy raz wystąpił w 2016 roku w klubie Progresja w Warszawie.
Jak nazywa się najnowsza płyta Jacoba Colliera?
Najnowsza płyta Jacoba Colliera to Djesse vol. 3 (2020).
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna Jacoba Colliera?
Jacob Collier karierę muzyczną rozpoczął od udostępniania swoich nagrań w serwisie YouTube.

Fani lubią też

Zobacz też