Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Harakiri For The Sky

Harakiri For The Sky

Harakiri For The SkyOpisWydarzeniaHarakiri For The Sky - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Od 2011 roku urzędujący w Wiedniu panowie M. S. i J. J.  z Harakiri For The Sky eksplorują klimaty zbudowane z depresji, mroku, hipnotyczności, które wtapiają w blackmetalowy kontekst.

W odróżnieniu od innych mistrzów z Austrii, jak Pungent Stench, Belphegor, czy Abigor, którzy taplają się piekielnej smole albo nurzają w perwersjach, dla Harakiri For The Sky ogromne znaczenie odgrywa nastrój. Duet z płyty na płytę buduje go coraz staranniej, z uwzględnieniem innych, często zaskakujących elementów.

Słowo "depresyjny" jest często używane w odniesieniu do twórczości Harakiri For The Sky. Są i tacy, którzy posuwają się  nieco dalej, dodając epitet "samobójczy". To ostatnie określenie jest przesadą. Muzyka Austriaków raczej wciąga, wprawa w coś na kształt uzależniającego transu, który przebija z epickich kompozycji. Co ważne, Austriacy potrafią imponująco oddać ich klimat i aranżacyjne detale podczas koncertów. Jeżeli kogoś pociąga twórczość, chociażby Alcest albo szwedzkiego Shining, z pewnością chętnie zatopi się w tej muzyce.

Harakiri for the Sky skład zespołu

Trzon zespołu Harakiri For the Sky tworzą Matthias "MS" Sollak oraz Michael "JJ" V. Wahntraum. Podczas trasy koncertowej grupę wspierają: Thomas Dornig, Marrok, Mischa Bruemmer.

Harakiri for the Sky dyskografia

Zespół ma na koncie kilka dobrze przyjętych wydawnictw: „Harakiri for the Sky” (2012), „Aokigahara” (2014), „III: Trauma” (2016), „Arson” (2018) oraz „Mӕre” (2021).

Harakiri for the Sky koncerty

W Polsce koncertowy debiut grupy to 28 marca 2016 roku w Klubie Garage w Tarnowie, dzień później zespół zagrał we wrocławskim klubie Liverpool. Harakiri for the Sky zagrał koncert również 13 marca 2018 roku w klubie Alchemia Kraków oraz 18 stycznia 2019 w klubie Progresja w Warszawie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Sven Mandel, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Harakiri For The Sky - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Harakiri For The Sky?

Miejscowości, w których Harakiri For The Sky wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław.

Kto jest odpowiedzialny za zespół Harakiri For The Sky?
Trzon zespołu Harakiri For the Sky tworzą Matthias "MS" Sollak oraz Michael "JJ" V. Wahntraum.
Jak wygląda skład koncertowy Harakiri For The Sky?
Podczas trasy koncertowej grupę wspierają: Thomas Dornig, Marrok, Mischa Bruemmer.
Jak prezentuje się dyskografia zespołu?
„Harakiri for the Sky” (2012), „Aokigahara” (2014), „III: Trauma” (2016), „Arson” (2018) oraz „Mӕre” (2021).
Gdzie i kiedy Harakiri For The Sky grał koncert w Polsce?
W Polsce koncertowy debiut grupy to 28 marca 2016 roku w Klubie Garage w Tarnowie, dzień później zespół zagrał we wrocławskim klubie Liverpool. Harakiri for the Sky zagrał koncert również 13 marca 2018 roku w klubie Alchemia Kraków oraz 18 stycznia 2019 w klubie Progresja w Warszawie.

Fani lubią też

Zobacz też