Genesis

Genesis

Genesis to angielski zespół rockowy założony w 1967 roku. Jego założycielami byli wokalista Peter Gabriel, klawiszowiec Tony Banks, gitarzysta Anthony Phillips, basista Mike Rutherford, oraz perkusista Chris Stewart.

Debiutancka płyta Genesis 

Zadebiutowali w marcu 1969 roku albumem „From Genesis to Revelation”. Zebrał on negatywne recenzje i okazał się klapą sprzedażową. Utrzymany był w stylu popowo-rockowym. Kolejna płyta - „Trespass” ukazała się w październiku 1970 roku i jej styl zmienił się na rock progresywny z elementami folku. Po jej wydaniu do zespołu dołączył Phil Collins.

 

Pierwszy sukces komercyjny przyszedł wraz z piątą płytą - „Selling England by the Pound”, wydaną w 1973 roku. Pokryła się ona złotem w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, i Francji oraz platyną w Kanadzie. Szósta płyta pod tytułem „The Lamb Lies Down on Broadway”, wydana rok później osiągnęła niemal identyczny wynik sprzedażowy w tych samych krajach. 12. album o nazwie „Genesis”, wydany w 1983 roku sprzedał się w 4 milionach egzemplarzy w Stanach, co dało mu tam status poczwórnej platyny. Pokrył się także podwójną platyną w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a także platyną w Niemczech i Francji. Znalazły się tam piosenki takie jak „Mama”, „Taking It All Too Hard” czy „Illegal Alien”.

 

Największym międzynarodowym sukcesem grupy Genesis była płyta pod tytułem „Invisible Touch” z czerwca 1986 roku. Sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy w Stanach, co dało jej status 6-krotnej platyny. W Wielkiej Brytanii sprzedało się ponad milion egzemplarzy. Pokryła się ona platyną i złotem w siedmiu innych krajach, w tym w Japonii i Hong Kongu, który w tamtych czasach był kolonią brytyjską.  Znalazły się tam piosenki „Land of Confusion” oraz „In Too Deep”.

Genesis w Polsce

Ostatnia płyta grupy - „Calling All Stations” została wydana w 1997 roku i pokryła się złotem w pięciu krajach, w tym w Polsce. Zespół Genesis w Polsce wystąpił między innymi w 2007 roku na Stadionie Śląskim. Za każdym razem koncerty Genesis wzbudzają wiele emocji wśród fanów na całym świecie.

Koncerty Genesis

Genesis to jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie. Koncerty Genesis cieszą się popularnością. Podczas wydarzeń z udziałem zespołu można usłyszeć ich największe przeboje takie jak między innymi I can't dance czy Jesus He Knows Me. Przeboje Genesis pomimo już wielu lat nadal cenione są pzez fanów zespołu, którzy wyczekują kolejnych koncertów zespołu Genesis. Zespół za każdym razem zostaje przywitany z dużym entuzjazmem i przekazuje zgromadzonej publiczności wiele pozytywnej energii.

 

Źródło zdjęcia zespołu: Wikipedia, fot. Andrew Bossi, CC-BY-SA 2.5

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Genesis
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/