Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Galactic Empire

Galactic Empire

Galactic EmpireOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Galactic Empire to prawdopodobnie jeden z najbardziej niestandardowych zespołów, jakie są aktywne na amerykańskiej scenie muzycznej. Renoma tego zespołu wynika bowiem nie tylko z innowacyjnych brzmień, ale również z faktu, że wszyscy artyści występują w specjalnych maskach, ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Sprawia to, że działalność tego zespołu jest owiana nutą tajemniczości. 

Galactic Empire - czym cechuje się ten zespół?

Motywem przewodnim w przypadku zespołu Galactic Empire jest saga znana jako "Gwiezdne Wojny". Artyści zespołu upodabniają się bowiem do postaci z legendarnych filmów, stawiając w swoich piosenkach na liczne odwołania kinematograficzne. W branży muzycznej Galactic Empire jest aktywny od 2015 roku i od samego początku dba o to, aby jego twórczość była jak najbardziej mroczna. Artyści praktycznie nie pokazują swojej twarzy i niemal zawsze możemy spotkać ich w charakterystycznych maskach, przypominających twarze postaci z "Gwiezdnych Wojen". Na chwilę obecną Galactic Empire wydał trzy albumy. Debiutancka płyta z 2017 roku, czyli "Galactic Empire", nie odniosła zbyt dużego sukcesu, aczkolwiek wydany rok później "Episode II" został przyjęty ze zdecydowanie większym optymizmem. Najwięcej o Galactic Empire zaczęto jednak mówić na początku 2023 roku, gdyż właśnie wtedy zespół poinformował o wydaniu albumu "SPECIAL EDITION". 

Kto tworzy Galactic Empire?

W skład zespołu Galactic Empire wchodzi piątka utalentowanych artystów. Najbardziej rozpoznawalny jest oczywiście Dark Vader, który odpowiada za grę na gitarze. Wtórują mu w tym Red Guard oraz Kyle Ren, dzięki którym dźwięki wydobywane z gitar są prawdziwą ucztą dla słuchu. Bardzo ważną rolę w zespole pełni też Bass Comander, który zajmuje się gitarą basową, dbając równocześnie o promocję zespołu i kwestie marketingowe. Kluczową postacią Galactic Empire jest także Boba Sett. Jako jedyny nie gra on na gitarze, albowiem jego specjalizacją jest perkusja. W przeszłości w zespole działał również Shadow Ranger, jednak nie dogadał się on z zespołem i ich współpraca dobiegła końca. 

Z jakich piosenek znany jest Galactic Empire?

Galactic Empire pierwsze poważne piosenki wydał w 2017 roku. Utwory takie jak "Duel of the Fates", "The Imperial March" czy "Main Theme" bardzo szybko zdobyły wiele odtworzeń na platformie YouTube. Wielu fanów zdobyło także "Scherzo for X-Wings" czy "Rey's Theme". Największe emocje wzbudziły jednak piosenki wydane w bieżącym roku, które przyczyniły się do tego, że o Galactic Empire usłyszano na całym globie. Szczególną renomę zyskał numer "The Mandalorian", który jest doskonałą reklamą całego albumu "SPECIAL EDITION". 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim stylu tworzy Galactic Empire?
Galactic Empire stawia na gatunek progressive heavy.
Skąd zespół czerpie inspirację do tworzenia piosenek?
Główną inspiracją dla Galactic Empire jest saga "Gwiezdne Wojny".

Fani lubią też

Zobacz też