Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Johan Gielen

Johan Gielen

Johan GielenOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Johan Gielen to doświadczony belgijski DJ i jeden z najbardziej znanych artystów muzycznych, który specjalizuje się w graniu muzyki z gatunku trance, tech house i progressive. O Johanie jest głośno od wielu lat i to nie tylko na terenie Belgii, ale też w wielu zakątkach Europy (również w Polsce) i na całym świecie.

Johan Gielen: początki kariery muzycznej

Johan Gielen jest związany z muzyką od najmłodszych lat, a jego pierwszy set ukazał się jeszcze przed tym, jak Johan świętował swoją osiemnastkę. Jego pierwszy album nosił nazwę "Beauty of Silence" (stworzył go wraz z dobrym kolegą Svenem Maesem) i spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony europejskich słuchaczy. Dzięki temu kariera Johana zaczęła się rozwijać w ekspresowym tempie.

Johan Gielen: dotychczasowy dorobek muzyczny

Dotychczasowy dorobek Johana Gielena prezentuje się naprawdę imponująco. Johan skupia się nie tylko na reprezentowaniu swojego oryginalnego stylu, ale też na remiksowaniu bardzo znanych tracków. W ten sposób zyskał ogromną sympatię ze strony środowiska muzycznego, ale też młodszych, jak i nieco bardziej doświadczonych odbiorców. Na szczególne uznanie zasługują u niego takie albumy, jak: "Revelations", "These Are My People", "For You", "In Trance We Trust" czy też "Private Party". Z kolei najbardziej znane utwory Johana Gielena to z całą pewnością:

  • "Physical Overdrive",
  • "Moments",
  • "Magnitude",
  • "Say My Name",
  • "Flash",
  • "Hollow Shadow",
  • "Dreamchild",
  • "Okinawa Sunset",
  • "Rock Your Dream",
  • "Timeless".

Nie da się ukryć, że Johan Gielen ma obecnie bardzo szerokie grono zagorzałych zwolenników. W trakcie swojej wieloletniej kariery muzycznej belgijski DJ współpracował m.in. z wytwórnią Dutch ID&T Records i podróżował po Holandii, RPA Niemczech, Norwegii czy też Walii. Aktualnie Johan jest uważany za jednego z najlepszych DJ-ów trance na całym świecie i nie ma w tym ani grama przesady, chociaż każdy może mieć na ten temat swoje prywatne zdanie. Johan rozwija się na wielu płaszczyznach, dlatego w pewnym momencie swojej kariery zdecydował się na założenie wytwórni o nazwie Johan Gielen Music Productions, którą założył wraz ze wspomnianym już wcześniej Svenem Maesem. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Johan Gielen?
Johan Gielen urodził się 23 lutego 1968 roku na terenie Belgii, a konkretnie w miejscowości Mol. To specjalista od muzyki trance, tech house oraz progressive.
Jakie są najpopularniejsze utwory muzyczne Johana Gielena?
Do najbardziej znanych utworów muzycznych Johana Gielena można zaliczyć m.in. takie tracki, jak: "Physical Overdrive", "Moments", "Magnitude", "Say My Name", "Flash", "Hollow Shadow", "Dreamchild", "Okinawa Sunset", "Rock Your Dream" oraz "Timeless".
Jakie albumy muzyczne ma na swoim koncie Johan Gielen?
Johan Gielen ma na swoim koncie wiele różnych albumów muzycznych, a na szczególne uznanie zasługują takie krążki, jak: "Beauty of Silence", "Revelations", "These Are My People", "For You", "In Trance We Trust" czy też "Private Party".

Fani lubią też

Zobacz też