Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ewa Jendrzejewska

Ewa Jendrzejewska

Ewa JendrzejewskaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
62 lata
data urodzenia:
21.04.1962
dyscyplina:
Aktorka teatralna, musicalowa, filmowa i serialowa
social media:

Opis

Ewa Jendrzejewska to urodzona 21 kwietnia 1962 roku polska aktorka teatralna, musicalowa, filmowa oraz serialowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Aktorski).

Artystyczne działania w teatrze

Warto podkreślić, że Ewa Jendrzejewska jest kojarzona z kilkoma teatrami, w tym m.in.:

  • Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni,
  • Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy,
  • Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Od 2008 roku współpracuje jednak z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. W trakcie swojej dotychczasowej kariery teatralnej zagrała już w takich musicalach i spektaklach, jak: „Oliver!”, „West Side Story”, „Cabaret”, „Piaf”, „Happy End”, „Ryszard III”, „Plastelina”, „Słodki ptak młodości”, „Wiele hałasu o nic”, „Bal manekinów”, „Stalker”, „Baba Chanel”, „Statek szaleńców”, „Noc Iguany”, „Mary Page Marlowe”, „Reset”, „Powarkiwania Drogi Mlecznej”, „Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa” czy też „Awantura w Chioggi”.

Ewa ma na swoim koncie m.in. nagrodę Prezydenta Gdańska z 2014 roku – z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej.

Co poza teatrem? Filmy i seriale!

Co istotne, Ewę Jendrzejewską polska widownia może kojarzyć również z kilku filmów i seriali. Aktorka została zaproszona do zagrania w takich produkcjach, jak:

  • „Zaproszenie”,
  • „Tętno”,
  • „Penelopy”,
  • „Gorzka miłość”,
  • „Rozmowy o miłości”,
  • „Żołnierz królowej Madagaskaru” (spektakl telewizyjny),
  • „Ludzkie sprawy”.

Artystyczne współprace – gra z innymi aktorami i aktorkami

Jeśli chodzi o powiązania Ewy Jendrzejewskiej z innymi aktorkami oraz aktorami, warto wspomnieć o tym, że na deskach teatru Ewa występowała już m.in. z Grzegorzem Gzylem, Tomaszem Steciukiem, Grażyną Drejską, Beatą Andraszewicz, Tadeuszem Rutkowskim, Krystianem Wieczorkiem, Łukaszem Ignasińskim, Jakubem Ulewiczem, Michałem Jarosem, Maciejem Konopińskim, Małgorzatą Oracz czy też Grzegorzem Otrębskim.

Z kolei na planie filmowym lub serialowym, doświadczona aktorka spotkała przede wszystkim takie osoby, jak: Andrzej Krukowski, Eugenia Herman, Teresa Mikołajczuk, Agnieszka Paszkowska, Andrzej Szalawski, Henryk Talar czy też Mariusz Gorczyński.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim tak właściwie jest Ewa Jendrzejewska i kiedy się urodziła?
Ewa Jendrzejewska to polska aktorka musicalowa, teatralna, filmowa oraz serialowa, która urodziła się 21 kwietnia 1962 roku. Od 2008 roku występuje w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, a wcześniej pracowała m.in. w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (na Wydziale Aktorskim).
W jakich musicalach oraz spektaklach teatralnych zagrała już Ewa Jendrzejewska?
Ewa Jendrzejewska pokazała się polskiej widowni m.in. w takich przedstawieniach i musicalach, jak: „West Side Story”, „Cabaret”, „Piaf”, „Ryszard III”, „Happy End”, „Słodki ptak młodości”, „Wiele hałasu o nic”, „Stalker”, „Baba Chanel”, „Noc Iguany”, „Powarkiwania Drogi Mlecznej”, „Mary Page Marlowe”, „Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa” i „Awantura w Chioggi”. W 2014 roku uhonorowano ją nagrodą Prezydenta Gdańska za jubileusz 20-lecia pracy artystycznej.
W jakich produkcjach filmowych i serialowych pojawiła się już Ewa Jendrzejewska?
Ewa Jendrzejewska pojawiła się m.in. na planie takich filmów i seriali, jak: „Zaproszenie”, „Tętno”, „Penelopy”, „Gorzka miłość”, „Rozmowy o miłości”, „Ludzkie sprawy” i „Żołnierz królowej Madagaskaru” (spektakl telewizyjny).
Kto współpracował już z Ewą Jendrzejewską?
Z Ewą Jendrzejewską współpracowali już m.in.: Henryk Talar, Grzegorz Gzyl, Krystian Wieczorek, Beata Andraszewicz, Maciej Konopiński, Małgorzata Oracz, Łukasz Ignasiński, Grzegorz Otrębski, Jakub Ulewicz, Andrzej Krukowski, Agnieszka Paszkowska czy też Teresa Mikołajczuk.

Fani lubią też

Zobacz też