Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival

Elder

Sprawdź wydarzenia
ElderOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Elder to zespół rockowy, który łączy ciężkie psychodeliczne brzmienie z elementami progresywnymi i doom metalowymi dźwiękami. Grupa muzyczna powstała w 2005 roku w Massachusetts za sprawą wokalisty i głównego autora tekstów Nicka DiSalvo; skład uzupełnili basista Jack Donovan i perkusista Matt Couto. W 2008 roku trio wydało swój debiut pod własnym tytułem (“Elder”) nakładem Meteor City Records. Drugi album — “Dead Roots Stirring”, ukazał się dwa lata później nakładem Meteor City i Headspin Productions, a EP-ka “Spires Burn/Release” została wypuszczona przez Armageddon w 2012 roku. Następnie Roadburn Records z siedzibą w Amsterdamie wydało festiwalowy set “Live at Roadburn 2013”. W 2017 roku do zespołu dołączył Mike Risberg, który gra na gitarach i instrumentach klawiszowych. Członek, współzałożyciel i perkusista Matt Couto opuścił zespół w 2019 roku i został zastąpiony przez Georga Ederta.

Elder — albumy

Poprzez ciągłe wprowadzanie nowych elementów do swojego brzmienia, zespół Elder wielokrotnie wyznaczał standardy dla swoich rówieśników. Zaczynając od "Elder" z 2008 roku i "Dead Roots Stirring" z 2010 roku, grupa wywołała poruszenie na scenie stoner rocka swoim unikalnie melodyjnym podejściem do gatunku. Sięgając nieco głębiej w psychodelię i wpływy progresywnego rocka lat 70-tych, Elder wykorzystał Mellotron na swoim trzecim studyjnym albumie, "Lore" z 2015 roku, wydanym przez Armageddon w USA i Stickman Records w UE. Te same wytwórnie wydały "Reflections of a Floating World" z 2017 roku, pierwszy album zespołu z gościnnym udziałem Mike'a Risberga i Michaela Samosa, którzy wzbogacili dźwiękowy arsenał grupy o dodatkowe gitary, pedały i klawisze. Pomimo kilku lat intensywnej trasy koncertowej promującej album "Reflections of a Floating World", krążek został wydany zaledwie dwa lata później, zdobywając miejsce na szczycie wielu list bestsellerów, w tym Rolling Stone (#5, 20 Best Metal Albums Of 2017), Stereogum i innych.

Elder — koncerty

W 2019 roku, podczas przerwy w trasie w Niemczech, zespół wydał eksperymentalną EP-kę "The Gold & Silver Sessions". Nagrana na żywo, bazująca na pomysłach, które w dużej mierze powstały podczas trasy, publikacja ukazała łagodniejszą stronę zespołu Elder; motoryczne bity, soczyste klawisze i rozproszone kompozycje zastąpiły typowe dla zespołu kolosalne riffy i gęstą strukturę. Prawie półtorej dekady po nagraniu pierwszych sludgy riffów i wypuszczeniu demo, drzwi dla Elder stylistycznie pozostawały szeroko otwarte. Po trzynastu latach, w 2020 roku został wydany nowy album — "Omens". Krążek był nagrywany w nowym składzie, z gitarzystą Michaelem Risbergiem i perkusistą Georgem Edertem oraz gościnnym udziałem Fabio Cuomo na pianinie Rhodes i syntezatorach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Elder?
Zespół Elder wydał dotychczas albumy: "Elder / Queen Elephantine" (2006), "Elder" (2007), "Elder" (2008), "Dead Roots Stirring" (2011), "Demos & Live" (2012), "Spires Burn / Release" (2012), "Elder: Live at Roadburn" (2013), "Lore" (2015), "Reflections of a Floating World" (2017), "The Gold & Silver Sessions" (2019), "Omens" (2020), "ELDOVAR - A Story of Darkness & Light" (2021).
Jaką muzykę tworzy zespół Elder?
Zespół Elder tworzy muzykę z gatunków: stoner rock, doom metal, progressive rock.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Elder?
Zespół Elder został założony w 2005 roku, a w 2008 roku wydana została ich debiutancka płyta.

Fani lubią też

Zobacz też