Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Dzmitry Lazovik

Dzmitry Lazovik

Dzmitry LazovikOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dzmitry urodził się w 1991 roku na Białorusi. Po ukończeniu szkoły choreograficznej w 2011 roku rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym jako jeden z głównych solistów. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów baletowych. Otrzymał także wyróżnienie za wyjątkowe zasługi dla sztuki Miasta Mińska. Od 2015 roku pracuje z Moscow City Ballet jako główny solista w "Jeziorze Łabędzim", "Don Kichocie", "Śpiącej Królewnie" oraz "Romeo i Julii".

Dzmitry Lazovik – solista Moscow City Ballet

Dzmitry Lazovik pochodzi ze Słucka na Białorusi. Po ukończeniu Białoruskiego Państwowego Gimnazjum Choreograficznego w 2011 roku, dołączył jako główny tancerz do Białoruskiego Państwowego Akademickiego Teatru Muzycznego. Wystąpił w wielu głównych rolach, m.in. Alberta w "Giselle", Graya w "Asolle", Basila w "Don Kichocie", Sindbada w "Szeherezadzie", pas de deux w baletach "Diana i Akteon" oraz "Coppelia".

W 2011 roku artysta otrzymał Dyplom Międzynarodowego Konkursu Baletowego "Kryształowy Pantofelek". W 2014 roku został laureatem II Międzynarodowego Konkursu Bałtyckiego. Otrzymał również nagrodę za wkład w rozwój sztuki od Rady Miasta Mińska.

W 2015 roku dołączył w charakterze głównego tancerza do Moscow City Ballet. Bilety na wydarzenia z udziałem moskiewskiego baletu cieszą się dużym powodzeniem w całej Europie. W których sztukach występował Dzmitry Lazovik? Solista wcielał się w role Księcia-Dziadka do Orzechów w balecie o tym samym tytule, Romea w "Romeo i Julii", księcia Désiré oraz Błękitnego Ptaka w "Śpiącej Królewnie", Bazylego w "Don Kichocie", pas de trois w "Jeziorze Łabędzim" oraz pas de deux w "Giselle".

Dzmitry Lazovik – spektakle

Czy w najbliższym czasie będzie mieli okazję nabyć bilety na wydarzenia, w których weźmie udział Dzmitry Lazovik? Spektakle z udziałem artysty ostatni raz zawitały do Polski w 2021 roku. W jakich baletach wystąpił wówczas Dzmitry Lazovik? Bilety na Dziadka do Orzechów, Śpiącą Królewnę i Jezioro Łabędzie cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem widzów.

W których miastach odbywały się wydarzenia, w których wziął udział Moscow City Ballet i Dzmitry Lazovik? Bilety sprzedawano m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Białymstoku, Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Katowicach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich wydarzeniach brał dotychczas udział Dzmitry Lazovik?
Dzmitry Lazovik brał udział w licznych wydarzeniach w charakterze głównego solisty. Artysta od lat występuje w wielu klasycznych baletach i spektaklach, takich jak Jezioro Łabędzie, Romeo i Julia, Don Kichot czy Śpiąca Królewna.
Kiedy zaczęła się kariera Dzmitra Lazovika?
Kariera Dzmitra Lazovika rozpoczęła się w 2011 roku po ukończeniu szkoły choreograficznej. Artysta przystąpił do pracy w Teatrze Muzycznym.

Fani lubią też

Zobacz też