Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliapiotr-rubik-trasa
Home Artysta Dhafer Youssef

Dhafer Youssef

Dhafer YoussefOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dhafer Youssef to jeden z najbardziej popularnych tunezyjskich (Teboulba) muzyków/artystów, który jest również obywatelem Austrii. Specjalizuje się w tworzeniu muzyki jazz, fusion oraz world music. Jest niezwykle wszechstronny, a z muzyką związał się od najmłodszych lat, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że zrobił międzynarodową karierę muzyczną i jest rozpoznawany nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Już niedługo będzie można go usłyszeć podczas Enter Enea Music Festival 2023. Dhafer to bardzo doświadczony muzyk (urodził się w 1967 roku) z wieloma osiągnięciami na scenie, ale cały czas stara się zaskakiwać publiczność.

Dhafer Youssef - dotychczasowy dorobek muzyczny

Dhafer Youssef zgromadził na swoim koncie bardzo ciekawy dorobek muzyczny, którym może się pochwalić nie tylko przed znajomymi, ale też przed wieloma znajomymi z branży. Jego albumy muzyczne to:

  • "Malak",
  • "Electric Sufi",
  • "Digital Prophecy",
  • "Divine Shadows",
  • "Abu Nawas Rhapsody",
  • "Birds Requiem",
  • "Diwan of Beauty and Odd",
  • "Sound of Mirrors",
  • "Street of Minarets".

Z kolei wśród jego najpopularniejszych utworów można wyróżnić m.in. takie numery, jak: "Humankind", "Fly Shadow Fly", "Of Beauty&Odd", "Dance Layan Dance", "Odd Elegy", "Yabay", "Ruby Like Wine" czy też "Journey in Bergama". Dhafer pojawi się w Polsce już po raz kolejny, ponieważ wcześniej występował m.in. w Poznaniu, Warszawie oraz Gliwicach. 

Dhafer Youssef - powiązani artyści i współpraca

Dhafer jest na tyle utalentowanym oraz znanym artystą, iż koledzy z branży bardzo chętnie nawiązują z nim krótką lub długofalową współpracę. Tworzył i grał na jednej scenie z takimi artystami, jak: Karolina Cicha, Ganesh-Kumaresh, Fanfare Ciocarlia, Bart Pałyga, Taksim Trio, Charming Hostess, Jambinai, Wolfgang Muthspiel, Otto Lechner, Achim Tang, Wolfgang Puschnig, Jatinder Thakur, Hakim Ludin czy też Lenny MacDowell. Z niektórymi z nich nagrał nawet wspólne albumy ("Glow", "Odem", "hot ROOM" oraz "Blue Planet - Peace for Kabul".

Kategorie:muzycy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi i w jakich gatunkach muzycznych specjalizuje się Dhafer Youssef?
Dhafer Youssef pochodzi z Tunezji (Teboulba), ale jest również obywatelem Austrii. Urodził się w 1967 roku i tworzy głównie muzykę z nurtu jazz, fusion oraz music world.
Jakie utwory oraz albumy muzyczne ma na swoim koncie Dhafer Youssef?
Dhafer Youssef ma na swoim koncie takie albumy muzyczne, jak: "Malak", "Electric Sufi", "Digital Prophecy", "Divine Shadows", "Abu Nawas Rhapsody", "Birds Requiem", "Diwan of Beauty and Odd", "Sound of Mirrors" oraz "Street of Minarets". Jego najpopularniejsze utwory to z kolei: "Humankind", "Fly Shadow Fly", "Of Beauty&Odd", "Dance Layan Dance", "Odd Elegy", "Yabay", "Ruby Like Wine" czy też "Journey in Bergama".
Z jakimi artystami grał na jednej scenie/współpracował Dhafer Youssef?
Dhafer Youssef grał na jednej scenie/współpracował z takimi artystami, jak: Karolina Cicha, Ganesh-Kumaresh, Fanfare Ciocarlia, Bart Pałyga, Taksim Trio, Charming Hostess, Jambinai, Wolfgang Muthspiel, Otto Lechner, Achim Tang, Wolfgang Puschnig, Jatinder Thakur, Hakim Ludin czy też Lenny MacDowell

Fani lubią też

Zobacz też