Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Daniel Spaleniak

Daniel Spaleniak

Daniel SpaleniakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Daniel Spaleniak to popularny polski wokalista młodego pokolenia. Jego renoma wynika nie tylko ze względu na dużą liczbę piosenek, ale również ze świetnej umiejętności gry na gitarze akustycznej. Artysta w mgnieniu oka zaskarbił sobie sympatię tysięcy osób, a jego utwory zostały docenione nawet przez ekspertów muzycznych. 

Edukacja i lata młodości Daniela Spaleniaka

Daniel Spaleniak urodził się w 1993 roku i od najmłodszych lat wykazywał spore zainteresowanie muzyką. Już jako 16-latek tworzył pierwsze utwory i zajął się komponowaniem. Lata edukacji w przypadku Daniela również były pasmem sukcesów. W 2012 roku artysta ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu, natomiast na Uniwersytecie Łódzkim udał się na dziennikarstwo. Po zrobieniu licencjatu Spaleniak szukał swojej drogi życiowej i przez pewien czas fascynował się informatyką, jednak jego główną pasją stale pozostawało realizowanie dźwięku. Początkowo większość utworów artysty była instrumentalna, jednak z biegiem lat jego styl ulegał zmianom i współcześnie słynie on z poruszających, a zarazem mrocznych piosenek. Podczas swojej kariery Spaleniak miał okazję współpracować z wieloma artystami, jednak prawdopodobnie największy sukces odniosła jego kolaboracja z Kachą Kowalczyk. Ich wspólna piosenka "Back Home" zdobyła uznanie nie tylko wśród Polaków, ale także na zagranicznych rynkach. 

Z jakich singli znany jest Daniel Spaleniak?

Daniel Spaleniak znany jest z tego, że jego utwory mają mroczny i tajemniczy charakter. Na platformie YouTube większość z nich jest odtwarzana co najmniej kilkadziesiąt tysięcy razy i choć Spaleniak nie przebił się do ścisłego mainstreamu, to i tak ma wielu fanów. Podczas swojej kariery miał okazję pracować z kilkoma wydawcami, jednak szczególnie owocna była kolaboracja z Anteną Krzyku oraz Apple Firm. Jednym z pierwszych poważniejszych singli Daniela był utwór "Prologue", który został wydany w 2018 roku. Wówczas miał miejsce najsilniejszy rozwój artysty, albowiem w roku w tym wydał jeszcze "Looking For Harmony", "Don't Know Who Am I" oraz "Burning Sea". Podczas swojej kariery Spaleniak współpracował z innymi piosenkarzami, jednak szczególnie dobre relacje łączą go z Tomaszem Mrzeńcą. Z artystą tym wydał wcześniej wspomniane "Burning Sea". Duża liczba singli, które odniosły sukces, sprawiły, że Spaleniak wydał również kilka albumów. Jednym z najpopularniejszych jest "Life Is Somewhere Else". 

Jaką muzykę tworzy Daniel Spaleniak?

Spaleniak słynie z bardzo dużej elastyczności muzycznej, która sprawia, że jego piosenki są różnorodne. Większość z nich jest jednak utrzymana w gatunku muzyki alternatywnej i charakteryzuje się tym, że jest śpiewana bardzo niskim głosem. Artysta tworzy przede wszystkim w języku angielskim, co sprawia, że jest otwarty na współprace z rynkami zagranicznymi. W jego piosenkach bardzo istotną rolę odgrywają także instrumenty. Spore znaczenie ma przede wszystkim gitara akustyczna, jednak Spaleniak chętnie sięga również po syntezator. Co istotne, piosenki Spaleniaka są bardzo mocno doceniane w Stanach Zjednoczonych. Niektóre z nich, takie jak chociażby "Back Home", znalazły zastosowanie w popularnych amerykańskich serialach. 

Kategorie:muzycy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim mieście urodził się Daniel Spaleniak?
Daniel Spaleniak przyszedł na świat w Kaliszu. W swoim rodzinnym mieście rozpoczynał również edukację.
Jaki był pierwszym album studyjny Daniela Spaleniaka?
Daniel Spaleniak debiutował albumem "Dreamers". Został on wydany w 2014 roku, kiedy artysta miał zaledwie 21 lat.
Z jakim kanałem telewizyjnym współpracował Daniel Spaleniak?
Artysta miał okazję kolaborować z Canal+. Jego piosenka "Upadamy Tu" została wykorzystana w serialu "Zasada Przyjemności".
W jakich serialach wykorzystano piosenki Daniela Spaleniaka?
Najpopularniejsze piosenki Spaleniaka z powodzeniem przebiły się na amerykański rynek. Z jego utworów korzystano chociażby w takich amerykańskich serialach, jak "The Path" czy "Elementary".
Z czego słynie Daniel Spaleniak?
Spaleniak znany jest ze swojej introwersji. Najlepiej czuje się w samotności, z gitarą w ręku.

Fani lubią też

Zobacz też