Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Artysta Czesław Majewski

Czesław Majewski

Czesław MajewskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Czesław Majewski to polski kompozytor, pianista oraz aktor kabaretowy. W 1963 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi – klasa fortepianu. Jak twierdzi – najlepszą częścią zawodu muzyka są koncerty i kontakt z publicznością. Nie bez powodu bilety na występy z jego udziałem cieszyły się dużą popularnością. Czesław Majewski był dyrektorem muzycznym, związanym z teatrami: Komedia, Na Targówku oraz Syrena

Czesław Majewski - kariera

Jest znany publiczności z udziału w programach muzycznych Śpiewające fortepiany na TVP2, Singa Dinga na TV PULS oraz z występów w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Współpracował z gwiazdami polskiej estrady, m.in. z Violettą Villas, Ireną Santor Danutą Rinn oraz Haliną Kunicką. Kompozytor stworzył muzykę do wielu spektakli teatralnych, produkcji telewizyjnych oraz bajek.

 

Czesław Majewski pracował w Radiu Łódź w latach 1963-1969, a w latach 1966 a 1969 był kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej. Od 1974 do 1978 był dyrygentem na koncertach w warszawskim Teatrze Na Targówku, współpracował także ze Stołeczną Estradą. Między rokiem 1978 i 1981 piastował stanowisko kierownika muzycznego Teatru Komedia w Warszawie, a od 1981 do 1998 – w Teatrze Syrena. W latach 60. i 70. XX prowadził zespół akompaniujący w Podwieczorku przy Mikrofonie. Skomponował melodię do utworu Marsz Sybiraków. Jest współautorem wielu znanych piosenek, m.in.: Po złocie, po zieleni, Znaki zapytania zespołu Gawęda, W oczach twych, Biało-czerwona, Ja go znajdę z repertuaru Danuty Rinn.

Czesław Majewski - koncerty

Koncerty Czesława Majewskiego odbywały się w całej Polsce i w różnych krajach świata. Wystąpił na Kabaretonie Opolskim 2013 jako ochroniarz sklepu w przedstawieniu Trwaj, dato ważności!. Był uczestnikiem Koncertu Jubileuszowego KFPP Opole 2013 i dyrygentem na zielonogórskim Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Koncerty Czesława Majewskiego odbyły się m.in. w USA i Kanadzie – akompaniował wówczas Violetcie Villas.

 

Wraz z Januszem Tylmanem, drugim pianistą programu Śpiewające Fortepiany, Czesław Majewski koncertował w trasie po Polsce. Pojawił się w Otrębusach, w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Krakowie, Wrocławiu i wielu innych miastach. Bilety na wydarzenia sprzedawały się błyskawicznie! Czesław Majewski i Janusz Tylman byli również odpowiedzialni za muzykę do spektaklu teatralnego Polityka Teatru 6. piętro, reżyserowanego przez Eugeniusza Korina.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę tworzy Czesław Majewski?
Czesław Majewski tworzy muzykę serialową, filmową, bajkową, komponuje utwory instrumentalne i piosenki do programów muzycznych, a ponadto, akompaniował największych artystów polskiej estrady, m.in. Violettę Villas i Irenę Santor.
Skąd pochodzi Czesław Majewski?
Czesław Majewski pochodzi z Łodzi. Jest absolwentem łódzkiej Akademii Muzycznej, rozpoczynał tu swoją karierę zawodową. Następnie przeniósł się do Warszawy.
Kiedy urodził się Czesław Majewski?
Czesław Majewski urodził się 14 czerwca 1939 roku w Łodzi.

Fani lubią też

Zobacz też