Clannad

Clannad

Clannad to irlandzki zespół muzyczny, który wykonuje muzykę z pogranicza folku, new age’u, rocka, popu i muzyki celtyckiej. Zespół tworzą Moya Brennan – harfa, wokal, Ciarán Brennan – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal, Pól Brennan flety, gitara, instrumenty klawiszowe, Noel Duggan – gitara.

Rozwój kariery muzycznej zespołu Clannad

Nazwa zespołu Clannad pochodzi od irlandzkiego wyrażenia Clann as Dobhar, co oznacza „rodzina z Dobhar”. Pierwszy sukces na koncie zespołu pojawił się w 1970 roku. W tym czasie Clannad wygrał festiwal folkowy Letterkenny Folk Festival, a jako główną nagrodę otrzymał możliwość nagrania własnej płyty. Ta weszła na rynek dopiero w roku 1973 (Clannad). W ten właśnie sposób zespół zadebiutował na rynku muzycznym. Zespół ma na swoim muzycznym koncie wiele płyt które za każdym razem były ciepło odbierane przez publiczność.

Clannad w Polsce

Koncerty Clannad w Polsce odbyły się już kilka razy. Zespół wystąpił między innymi w 2008 2008 roku w Sopocie w Operze Leśnej oraz w tym samym roku Sosnowcu – byli gośćmi festiwalu Euroszanty&Folk. Kolejny koncerty odbył się w 2013 roku w Warszawie w klubie Stodoła.

 

Ale to nie koniec muzycznych wydarzeń z udziału zespołu. Clannad koncerty 2022 to występ w Warszawie i Krakowie, podczas którego na żywo będzie można usłyszeć utwory z repertuaru grupy. Clannad jest zespołem, który podczas czasu swojej działalności zdobył wielu fanów na całym świecie. Wydarzenia muzyczne z udziałem zespołu to za każdym razem wiele pozytywnej energii, którą zespół przekazuje zgromadzonej publiczności.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, domena publiczna

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Clannad
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/