Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Asaf Avidan

Asaf Avidan

Asaf AvidanOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Asaf Avidan to pochodzący z Izraela piosenkarz rockowy, folkowy i bluesowy, autor tekstów piosenek, wokalista i lider zespołu Asaf Avidan & the Mojos.

 

Jest synem dyplomatów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela. Cztery lata swojego dzieciństwa spędził na Jamajce. Jest absolwentem Szkoły Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych Besaleel. kończąc szkołę stworzył krótkometrażowy film Find Love Now, który wygrał w swojej kategorii Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hajfie.

Asaf Avidan i początek kariery 

Po zakończeniu studiów wyjechał do Tel Awiwu, pracował ta jako animator aż do czasu zerwania z dziewczyną w 2005 roku. Rozstanie spowodowało, że wrócił do rodzinnego miasta i skupił się na muzyce.

 

W 2006 roku ukazała się jego debiutanckie EP Now That You’re Leaving, na której znalazło się sześć piosenek stworzonych po rozstaniu. W tym samym roku zorganizował akustyczną trasę koncertową obejmującą izraelskie kluby. W czasie koncertów występował razem z basistą Ran Nir, basista zespołu The Mojos, oraz perkusistą Yoni Sheleg, gitarzystą Roi Peled i wiolonczelistą Hadasem Kleinmanem.

Koncerty Asaf Avidan 

Po zakończeniu jednego z występów Nir wyszedł z propozycją stałej współpracy współpracy, czego owocem było utworzenie zespołu Asaf Avidan & The Mojos. W 2007 roku muzycy ruszyli z trasą koncertową po kraju, a następnie wyjechali w trasę koncertową do Nowego Jorku, gdzie można było ich zobaczyć m.in. podczas festiwalu M.E.A.N.Y. 

 

Koncerty Asaf Avidan, sprawiły że artystą zainteresowały się wytwórnie płytowe które proponowały jemu oraz występującym z nim muzykom kontrakt na wydanie debiutanckiej płyty.Jednak artysta odrzucił ofertę, ponieważ chciał pozostać niezależny. Założył w tym czasie razem ze swoim bratem własną wytwórnię Telmavar Records. Pod jej szyldem ukazała się pierwsza studyjna płyta The Reckoning. Album zdobył status złotej płyty w roku premiery oraz platynowej rok później, zdobył też tytuł płyty roku m.in. według magazynu „Time Out Tel Awiw”.

Asaf Avidan One Day 

Po zawieszeniu działalności zespołu artysta skupił się na karierze solowej. W 2012 piosenka „Reckoning Song”, promująca pierwszą płytę zespołu Asaf Avidan & The Mojos została zremiksowany przez pochodzącego z Niemiec DJ-a Wankelmuta. Nagranie umieszczono w internecie pod nazwą „One Day/Reckoning Song”, niedługo potem uplasowało się na pierwsze miejsce niemieckich list przebojów a potem też na szczyt m.in. w Austrii,  Szwajcarii, Holandii i Belgii. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Carstor, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też