shared.category-mega-menu.onTime

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy

Anieli

AnieliSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
01.01.2020
członkowie:
Joanna Prykowska, Paweł Krawczyk
dyscyplina:
synth-pop, pop-rock
social media:

Opis

Za tą nazwą kryje się jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach ’90- Paweł zmieniał kilka składów, by stać się w końcu główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

ANIELI - o zespole

Duet Anieli pojawił się na polskiej scenie muzycznej stosunkowo niedawno. Szybko jednak zdobył rozgłos za sprawą osób, które go stworzyły. Mowa o Joannie Prykowskiej i Pawle Krawczyku, którzy już od ponad dwudziestu lat aktywnie tworzą i docierają do setek fanów.

 

Joanna Prykowska to wokalistka, która urodziła się 1 września 1972 roku. Swoją karierę muzyczną związała z zespołem Firebirds, z którym w pod koniec XX wieku wydała trzy albumy studyjne. Do jej sukcesu poniekąd przyczyniła się Edyta Bartosiewicz, z którą Prykowska wzięła udział w tournee. Artystka współpracowała także z Ewą Demarczyk, zespołem Virgin i grupą Hedone.

 

Paweł Krawczyk jest natomiast muzykiem urodzonym 10 września 1972 roku, który głównie jest znany z zespołu Hey. Był w nim głównym autorem muzyki od 2001 roku. Prywatnie jest także mężem Kasi Nosowskiej, czyli byłej wokalistki grupy Hey.

Takie połączenie dwóch ważnych osobistości ze świata muzyki nie mogło przejść bez echa. Choć Anieli wciąż nie wydali jeszcze swojej debiutanckiej płyty, to już jest o nich głośno. Duet tworzy klimatyczne piosenki czerpiące garściami z dźwięków lat 80. i 90. XX wieku. Nie brak w nich licznych nawiązań do alternatywnego popu i rocka, które ubrane są w delikatne, rozmarzone melodie.

 

Pomimo długiego stażu na scenie, artystom nie brak jednak wątpliwości. W wywiadach Prykowska mówi, że obawia się, że fani Krawczyka, którzy kojarzą go z Hey, będą oczekiwali mocniejszych brzmień. Wszystko jednak wskazuje na to, że nadchodząca płyta przyjmie się doskonale.

Anieli - dorobek muzyczny

Choć Anieli nie ma na swoim koncie albumów studyjnych, to ich debiutancki krążek pojawi się lada moment. Jego premierę zaplanowano na 9 września 2022 roku. Album będzie nosił tytuł "Blask" i znana już jest jego tracklista:

  • "Nie ruszaj się";
  • "Niemiłość";
  • "Mów do mnie mów";
  • "Jaśniejąca";
  • "Poświt";
  • "Pełnia";
  • "Czego nam brak";
  • "Przesilenie";
  • "Blask";
  • "Brzask".

Do tej pory światło dzienne ujrzały piosenki "Jaśniejąca", "Niemiłość" oraz "Przesilenie". Pierwsza z nich w samym serwisie YouTube zdobyła już ponad 1,5 miliona wyświetleń. Pozostałe również zanotowały świetne wyniki, ponieważ każdą z nich odsłuchano po kilkaset tysięcy razy, co jest świetnym wynikiem.

Z kim współpracuje Anieli?

Zarówno Joanna Prykowska, jak i Paweł Krawczyk w trakcie swojej długoletniej kariery mieli okazję współpracować z wieloma cenionymi artystami. W ramach duetu Anieli do tej pory mogliśmy ich obserwować tylko obok Kasi Nosowskiej. W tym przypadku doskonale sprawdza się powiedzenie "liczy się jakość, nie ilość", ponieważ artyści stworzyli niesamowity utwór muzyczny. Mowa o "Jaśniejąca", czyli piosence o kobiecej przyjaźni. Utwór jest doskonały nie tylko ze względu na doświadczenie artystów, ale także łączące ich więzi. Kasia Nosowska w życiu prywatnym jest żoną Pawła Krawczyka, natomiast z Joanną Prykowską przyjaźni się jeszcze od czasów dzieciństwa.

 

Warto podkreślić, że to właśnie Kasia Nosowska namówiła Prykowską i Krawczyka do wspólnej twórczości oraz założenia duetu, o czym mówią artyści w wywiadach. Za jej sprawą muzycy zdecydowali się nagrać płytę.

 

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Wytwórni Kayax

Kategorie:zespoły popowe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Anieli?
W skład zespołu Anieli wchodzi dwóch artystów: Joanna Prykowska, która wcześniej tworzyła w ramach zespołu Firebirds, oraz Paweł Krawczyk znany z kultowego zespołu Hey.
Ile lat mają członkowie duetu Anieli?
Joanna Prykowska urodziła się 1 września 1970 roku, a więc w 2022 roku skończy 52 lata. Paweł Krawczyk urodził się 10 września 1972 roku, co oznacza, że skończy 50 lat.
Skąd pochodzi duet Anieli?
Duet Anieli pochodzi z Polski, ze Szczecina. Aby nagrywać, artyści spotykali się także w Warszawie.
Jak nazywa się najnowsza płyta Anieli?
Duet Anieli nie ma na swoim koncie jeszcze żadnych płyt, choć aktualnie pracuje nad debiutanckim albumem. Pojawiło się już jednak kilka piosenek zapowiadających dzieło. Znana jest także tracklista oraz data premiery krążka - 9 września 2022 roku.
Z kim współpracuje Anieli?
Do tej pory duet Anieli wydał tylko jeden utwór we współpracy. Mowa o piosence "Jaśniejąca", która powstała przy udziale Kasi Nosowskiej.

Fani lubią też

Zobacz też