Andrzej Zaucha

Andrzej Zaucha

Andrzej Zaucha (1949 1991) to polski wokalista rhythm-and-bluesowy i jazzowo-popowy, saksofonista altowy i perkusista, a oraz aktor i artysta kabaretowy.

 

Jego głos można było usłyszeć w wielu produkcjach telewizyjnych m.in. Przybysze z Matplanety i Gumisie. Najpopularniejsze utwory Andrzeja Zauchy to: „Byłaś serca biciem”, „Baw się lalkami”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Siódmy rok”, „Magia to ja”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Smakować świat”, „Jak na lotni”, „Bądź moim natchnieniem”, „O cudzie w tancbudzie”, „Czarny Alibaba” z repertuaru Heleny Majdaniec, czy „Baby, ach te baby” z repertuaru Eugeniusza Bodo, stworzona razem  z Ryszardem Rynkowskim.

Andrzej Zaucha we współpracy z artystami 

Andrzej Zaucha współpracował z wieloma artystami jazzowymi, m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Seifertem, Tomaszem Stańką, Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem i Janem Ptaszynem Wróblewskim. Współtworzył też zespoły rockowe  Grupa Doctora Q, Kwadratem i Kasa Chorych.

 

Na początku lat 90. razem z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim tworzył kabaret Sami. W 1990  wykonywał piosenkę czołówkową do polskiej wersji językowej Gumisiów.

Płyty Andrzeja Zauchy

W 1983 roku  pojawiła się pierwsza płyta Andrzeja Zauchy Wszystkie stworzenia duże i małe. Najbardziej populary utwór, który znalazł się na krążku był  wykonany w duecie z Ewą Bem. W 1987 ukazał się kolejny solowy krążek  Zauchy Stare, nowe, najnowsze, na którym znalazły się jego największe przeboje  „Myśmy byli sobie pisani”, „Bądź moim natchnieniem” i „C’est la vie – Paryż z pocztówki”. W 1988 podczas występu w Opolu zaprezentował piosenkę „Byłaś serca biciem”, za którą zdobył wyróżnienie. Utwór stał się największym przeboje artysty.

Koncerty Andrzeja Zauchy

Andrzej Zaucha był jednym z najzdolniejszych polskich wykonawców, po których pozostała wielka pustka, ponieważ koncerty Andrzeja Zauchy cieszyły się wielką popularnością. Jednak jego utwory  cały czas mają się świetnie i są prezentowane przez zespoły oraz wykonawców, którzy próbują się zmierzyć z jego repertuarem. 

 

Obecnie jego utwory można usłyszeć podczas koncertów tribute to Andrzej Zaucha, podczas których jeszcze raz będzie można usłyszeć niezapomniane utwory z repertuaru artysty w wykonaniu zdolnych muzyków takich ja między innymi Byłaś serca biciem czy Nie takie mnie kochały. Utwory te na stałe zapisały się w historii polskiej piosenki i do dzisiaj słuchane przez fanów zdolnego wokalisty. Koncerty z utworami Andrzeja Zauchy cieszą się popularnością również wśród młodszego pokolenia fanów.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Małgorzata i Tomasz Bogdanowiczowie, CC-BY-SA 4.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Andrzej Zaucha
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/