Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Andrzej Konieczny

Andrzej Konieczny

Andrzej KoniecznyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Andrzej Konieczny to kompozytor, producent muzyczny oraz multiinstrumentalista z Poznania. Od kilku lat jest on również członkiem poznańskiego zespołu Siema Ziemia, o którym ostatnio robi się coraz głośniej. Jeżeli więc jeszcze nie kojarzysz jego sylwetki – przeczytaj i dowiedz się więcej!

Kim jest Andrzej Konieczny?

Urodzony w 1993 roku Andrzej Konieczny to niezwykle utalentowany, polski muzyk, kompozytor, producent i perkusista. Mieszkający w Poznaniu i Den Haag w Holandii, od lat wykłada również muzykę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Przez wiele lat był on również członkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie grał w sekcji I skrzypiec. To właśnie tam miał on okazję szlifować swoje umiejętności muzyczne oraz współpracować z najwybitniejszymi dyrygentami z całego świata. Od lat jest o  również prezesem Zarządu Fundacji Młoda Muzyka Śląska.

Z kim Andrzej Konieczny tworzy muzykę?

Pomimo dość młodego wieku Andrzej Konieczny może pochwalić się naprawdę sporym zabytkiem muzycznym. Poza Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach miał on bowiem okazję współpracować z bardzo wieloma artystami – takimi jak EABS, Fismoll, oly., a nawet i DonGuralesko. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Jako kompozytor tworzył bowiem utwory dla Julii Sawickiej, Olgii Matu, Eugeniusza Kowalskiego, Mai Lasoty oraz Evy Nawrot. Ponadto współpracował też z wydawnictwem Nextpop Label, Warner Music Poland, Universal Music Poland oraz markami takimi jak VMR, Allegro i Volkswagen Group Polska, do których reklam tworzył muzykę. Ponadto wielokrotnie występował także na scenie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Andrzej Konieczny i muzyka filmowa

Utwory autorstwa Andrzeja Koniecznego można usłyszeć nie tylko w radiu, czy w telewizyjnych reklamach, ale i na wielkim ekranie. Artysta od lat współpracuje bowiem m.in. z łódzkim PWSFiTV. Jego przygoda z muzyką filmową rozpoczęła się w 2017 roku od filmu "Tarapaty", gdzie znalazły się 2 jego utwory – "Biegnij" oraz "Nie ma Cię tu". W tym samym roku ukazał się też film animowany "Małpa w kąpieli", do którego zaaranżował ścieżkę dźwiękową. Rok później ukazał się film fabularny "Narzeczona na niby", a w 2020 roku wykonał również muzykę do spektaklu telewizyjnego pod tytułem "45".

Zespół Siema Ziemia

Od 2020 roku Andrzej Konieczny jest także członkiem poznańskiego zespołu Siema Ziemia, gdzie grał na perkusji. Zespół powstał przy współpracy z jego wieloletnimi przyjaciółmi – saksofonistą Kacprem Krupą i gitarzystą Fryderykiem Szulgit, którzy są odpowiedzialni również za syntezatory. Od niedawna do zespołu dołączyli także basista Paweł Stachowiak, który może być znany z projektu Błoto. Tym samym Siema Ziemia to dość nietypowy projekt muzyczny, który wyróżnia się unikatowym brzmieniem. Panowie łączą bowiem muzykę jazzową z klubową, czego efektem jest dziki trans, który porywa do tańca. Przykładem tego są m.in. utwór "Puszczyk" i dwuminutowy "Fokinosom", gdzie nie zabrało cięższego brzmienia. Na uwagę zasługują także kawałki "Suburbs" oraz "Fokju", które stały się punktem kulminacyjnym EP–ki "Reworks", jaka ukazała się w 2021 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Andrzej Konieczny?
Andrzej Konieczny urodził się w Poznaniu, ale od lat mieszka również w holenderskim Den Haag.
Ile lat ma Andrzej Konieczny?
Artysta urodził się w 1993 roku.
Czym jeszcze zajmuje się Andrzej Konieczny?
Poza tym, że jest on kompozytorem oraz producentem, Andrzej Konieczny jest również członkiem zespołu Siema Ziemia (perkusista) oraz wykładowcą na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
W jakich filmach pojawia się muzyka Andrzeja Koniecznego?
Utwory autorstwa Andrzeja Koniecznego można usłyszeć w filmie "Tarapaty" (2017), "Małpa w kąpieli" (2017), "Narzeczona na niby" (2018) oraz w spektaklu telewizyjnym "45" (2020).
W jakim zespole gra Andrzej Konieczny?
Andrzej Konieczny gra na perkusji w zespole Siema Ziemia.

Fani lubią też

Zobacz też