Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

2Tm2,3

2Tm2,3SzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół rockowy (muzyka chrześcijańska)
social media:

Opis

2Tm2,3 to utworzony w 1996 roku polski zespół rockowy, który specjalizuje się w muzyce o tematyce chrześcijańskiej. Często grupa nazywana jest też nieco inaczej – Tymoteusz. Artyści sięgają nie tylko po dużą dawkę rocka, ale też po metal, reggae, folk i hardcore.

Początkowe albumy 2Tm2,3

Jeśli ktoś ceni sobie muzykę chrześcijańską i głęboko się z nią utożsamia, twórczość zespołu 2Tm2,3 jest przeznaczona właśnie dla niego. Czemu? W utworach pochodzących od artystów z 2Tm2,3 można znaleźć wiele wzmianek i przesłań pochodzących prosto z Biblii. To najlepszy sposób, aby posłuchać dobrej muzyki, zrelaksować się i być bliżej Jezusa Chrystusa.

Pierwszy album od rockowej kapeli 2Tm2,3 pojawił się na rynku w 1997 roku. W tym okresie rozpoczęła się też współpraca z wytwórnią Metal Mind Productions. Debiutancką płytę artyści nazwali „Przyjdź” i zawarli na niej dwanaście numerów:

 • „Genesis”,
 • „Kto nas odłączy”,
 • „Benedictus”,
 • „Uwiodłeś mnie Panie”,
 • „Psalm 8”,
 • „Jezus jest Panem”,
 • „Marana Tha”,
 • „Kantyk Trzech Młodzieńców”,
 • „W obliczu Aniołów”,
 • „Magnificat”,
 • „Getsemani”,
 • „Słuchaj Izraelu”.

Drugi krążek pojawił się już dwa lata później (1999) i zatytułowano go „2Tm2,3”. Jakie numery artyści tym razem zaproponowali swoim słuchaczom? Przede wszystkim „Jahwe, Tyś Bogiem Mym”, „Psalm 13”, „Amen” oraz „Czwarta Pieśń Sługi Pańskiego”.

Dalsza działalność na muzycznym rynku

Po 1999 roku grupa 2Tm2,3 nie zamierzała się zatrzymywać. Już w 2000 roku światło dzienne ujrzała płyta „Pascha 2000” (m.in. kawałki „List do Kościoła”, „Szema Izrael” i „Pozwólcie dzieciom”). Potem miłośnicy muzyki chrześcijańskiej z mocniejszymi brzmieniami wydali jeszcze cztery albumy studyjne:

 • „888” – 2006 – z takimi utworami, jak: „Słowo”, „Biada, Biada”, „Miłość”, „Nie umrę” czy też „Emmanuel”,
 • „dementi” – 2008 – „Zaśpiewam i zagram”, „Gdy usłyszałem Jego głos”, „Ty któryś jest wierny”, „Wysławiajcie Pana”,
 • „Źródło” – 2015 – „Nikt nie może służyć dwóm Panom”, „Po tamtej stronie rzeki”, „Maria Maria”, „Szukałem miłości”,
 • „Sursum (SVRSVM) Corda” – 2024 – „Zwiąż mnie”, „Amen odwagi”, „Woda i krew”, „Abba Ojcze”, „Kocham Cię”, „Mikha’El”, „Niewiasta”, „Otwórz się niebo”.

W międzyczasie zespół 2Tm2,3 wydał też cztery albumy koncertowe – „Propaganda Dei” (2004), „Koncert” (2006), „Koncert w teatrze” (2009) i „Słowo” (2018).

Fryderyk wręczony w dowód uznania

W jaki sposób muzyczne środowisko może pokazać, że twórczość danego zespołu jest bardzo ceniona i ma wielki wpływ na odbiorców? Wręczając artystom prestiżową nagrodę, a taką niewątpliwie jest Fryderyk. Na koncie grupy 2Tm2,3 znajduje się jedna taka statuetka - z 1999 roku, za krążek „2Tm2,3” (w kategorii Album roku hard & heavy).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstała grupa 2Tm2,3 i jaką muzykę tworzy?
Zespół 2Tm2,3 (niekiedy nazywany Tymoteusz) założono w 1996 roku. Artyści, którzy się w nim znajdują tworzą muzykę chrześcijańską w wydaniu rockowym – z elementami metalu, folku oraz reggae.
Jakie albumy studyjne ma na swoim koncie grupa 2Tm2,3?
W muzycznym dorobku grupy 2Tm2,3 znajdują się następujące albumy studyjne: „Przyjdź” (debiut w 1997 roku), „2Tm2,3”, „Pascha 2000”, „888”, „dementi”, „Źródło” oraz „Sursum (SVRSVM) Corda” z 2024 roku. Dochodzą do tego krążki koncertowe – „Propaganda Dei”, „Koncert”, „Koncert w teatrze” i „Słowo”.
Jakie utwory kojarzą się z twórczością zespołu 2Tm2,3?
Zespół 2Tm2,3 jest znany głównie z takich numerów, jak: „Zwiąż mnie”, „Amen odwagi”, „Marana Tha”, „Woda i krew”, „Psalm 13”, „Abba Ojcze”, „Emmanuel”, „Kocham Cię”, „Szema Izrael” oraz „Mikha’El”.
Jaką nagrodą mogą się pochwalić muzycy wchodzący w skład zespołu 2Tm2,3?
Najcenniejszą nagrodą w muzycznych zbiorach zespołu 2Tm2,3 jest oczywiście Fryderyk. Statuetka została wręczona grupie w 1999 roku, za płytę „2Tm2,3” – w kategorii Album Roku hard & heavy.

Fani lubią też

Zobacz też