Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo
Home Koncerty Metal Napalm Death + Dropdead + Siberian Meat Grinder

Napalm Death + Dropdead + Siberian Meat Grinder

Organizator: Knock Out Productions

Napalm Death + Dropdead + Siberian Meat GrinderO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Napalm Death w Polsce! Grupa zaprezentuje się 12 lutego 2022 roku we wrocławskim klubie A2, a ich gośćmi będą: Dropdead oraz Siberian Meat Grinder. Napalm Death  bilety na koncert we Wrocławiu już w sprzedaży.

Napalm Death

Jednej z największych legend ekstremy, Napalm Death, w 2021 roku stuknęło 40 lat siania zniszczenia na scenach klubowych i festiwalowych całego świata swoją bezkompromisową mieszanką grind core'a, hard core'a, death metalu oraz muzyki alternatywnej. 


Kapela z Birmingham rodem niczym gang rodziny Shelbych z serialu "Peaky Blinders" nigdy nie zdradziła swoich zasad, nigdy nie poszła na komercję. Nawet flirt z death metalem w latach 90. Napalm Death przeprowadzili w sposób wiarygodny. Angielska kapela z czasem stała się formacją międzynarodową i wykształciła styl, w którym soczysty, tnący jak brzytwa grind core, pięknie miesza się hard core'em i od czasu do czasu czerpie z twórczości Swans, Bauhaus, czy wczesnego Killing Joke. Trzon kapeli, który z podziwu godną regularnością dostarcza wspaniałych albumów, stanowią od lat trzej muzycy – szalejący na scenie wegetarianin Mark "Barney" Greenway, Shane Embury i Danny Herrera. W pandemicznym czasie Napalm Death uraczył fanów znakomitym albumem (z jak zwykle ważnym przesłaniem), zatytułowanym "Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism" (2020).

Dropdead

Dropdead to jedna z legendarnych kapel, która pokazała, że metal i punk mogą być połączone w sposób mistrzowski. Startowali ponad trzy dekady temu, a ich styl, owszem, rozwija się, lecz wciąż pozostaje tak samo kąśliwym i jadowitym. Ta chaotyczna mieszanka ciągnie się od sprintowych prędkościach grindu przez d-beatowe odcienie hardcore punka aż po bardziej metalowy, thrashowy ciężar. Ci kolesie są właściwie legendarni, a połączenie ich z Napalm Death zapewni koncertowy szał, po którym zostaną same zgliszcza.

Siberian Meat Grinder

Na zdjęciach promocyjnych z dumą prezentują t-shirty Nails, Cro-Mags, Wolfbrigade, czy Leeway, co już co nieco mówi o inspiracjach istniejącej od 2011 moskiewskiej załogi Siberian Meat Grinder. Którą z jak najlepszej strony mieli już okazję poznać polscy fani. 


Choć Syberię mają w nazwie, próżno szukać w ich muzyce chłodu. Raczej jest ogień i radość, bo panowie z sekstetu z Moskwy mają do siebie spory dystans, o czym świadczą, chociażby okładki ich płyt oraz ksywy: Artemius, Engineer Of Obliteration (gitara basowa), Ches, Morbid Whip Of Decay (perkusja), Yuriy The Bloody Nomad (gitary, chórki), Maximillian The Merchant Of Plague (gitary, chórki), Robert The Dark Shaman (śpiew), Vladimir The Grand Tormentor (śpiew). Drobnych śladów grindu można się w ich muzyce doszukać, aczkolwiek muzyka Siberian Meat Grinder to przede wszystkim ultraszybki thrash crossover, który zachwyci maniaków D.R.I., Sick Of It All, Cryptic Slaughter, czy starej Metalliki. Jeśli ktoś czuje się przybity, smętny, podczas koncertu moskwian na pewno się ożywi, bo zespół "produkuje" podczas występu niewiarygodną ilość pozytywnej energii.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też