Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Koncerty Rock Armia gra "Legendę"

Armia gra "Legendę"

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

OpisArtyści

Opis

Armia gra "Legendę"! Zapraszamy na wyjątkowe koncerty do Wrocławia i Warszawy. Armia bilety na koncerty już w sprzedaży.

Armia gra "Legendę"

  •  1.10.2022 - Wrocław, Sala Gotycka w Starym Klasztorze
  •  15.10.2022 - Warszawa, Progresja

O koncertach zespołu Armia gra "Legendę"

"Legenda" płytą 30-lecia w Polsce według magazynu "Teraz Rock"! We wrześniu 2021 magazyn "Teraz Rock" świętował 30 lat istnienia. Z tej okazji redakcja przygotowała podsumowanie najlepszych wydawnictw, jakie ukazały się

w latach 1991-2021.

Wydana w 1991 roku płyta "Legenda" została sklasyfikowana na pierwszym miejscu. Legendarny zespół Armia zaprasza na ogólnopolską trasę poświęconą tej właśnie płycie. We Wrocławiu spotkamy się 1 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Zespół Armia powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości niezależnej polskiej sceny muzycznej: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1991 roku "Legenda" oraz "Triodante" z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński - głos, Amadeusz Kaźmierczak -

perkusja, Dariusz Budkiewicz - gitara basowa, Jakub Bartoszewski - waltornia, instrumenty klawiszowe oraz Stanisław Budzyński - gitara.

Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta "Toń". Płyta ma charakter wizyjno-apokaliptyczny, a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu. W 2021 roku magazyn Teraz Rock ogłosił płytę „Legenda” zespołu Armia płytą 30- lecia w Polsce.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn