Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Zamek Kazimierzowski

Zamek Kazimierzowski

Przemyśl, Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1
Zamek KazimierzowskiOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, powołane do życia na początku 2005 roku, mieści się w XIV-wiecznym budynku zbudowanym za czasów króla Kazimierza Wielkiego, tzw. Zamku Kazimierzowskim. Pierwotnie, w miejscu tym znajdował się drewniany gród zajmowany często przez Rusinów. Na przestrzeni kolejnych wieków obiekt był kilkakrotnie odbudowywany przez przemyskich starostów. W 1885 roku swoją siedzibę założyło w tym miejscu Towarzystwo Dramatyczne im. Aleksandra Fredry i funkcjonuje tam po dziś dzień. Obiekt został ponownie poddany remontowi w 2011 roku. Zmodernizowano wnętrza wraz z salą teatralną, a baszta stała się basztą widokową. Obecnie zamkiem opiekuje się i zarządza Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w Przemyślu.

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK repertuar

Ta najmłodsza instytucja kultury miasta Przemyśl stara się dostosowywać swoją ofertę do szerokiego grona odbiorców. W repertuarze Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK znajdują się liczne koncerty, wystawy, spotkania, a także spektakle teatralne.

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Bilety

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK bilety na nadchodzące wydarzenia sezonu znajdziesz w serwisie eBilet.pl.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też