Piwnica Rajców

Piwnica Rajców

Piwnica Rajców to najmłodszy minibrowar w Gdańsku, zlokalizowany w centrum miasta – dokładniej w piwnicach pod Dworem Artusa. To jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji obiektu tego typu w Polsce. Tradycja piwnic sięga okresu średniowiecza. Od wieków przechowywane były w nich zarówno piwa, jak i wina, dedykowane radzie miasta z pobliskiego ratusza. W XVII wieku piwnice przystosowane zostały na wyszynk. W ten sposób powstała Rathskeller, znana przede wszystkim z szerokiego wyboru win.

 

Piwnica Rajców – o obiekcie

Biesiady i przyjęcia władców gdańskich oraz kupców w Piwnicy Rajców trwały tygodniami. Dostarczano im najlepsze trunki i piwo. Przez długi czas ówczesne Piwnice Dworu Artusa były miejscem zawierania transakcji, omawiania politycznych spraw bieżących oraz przyjmowania ważnych gości.

 

Obecnie Piwnica Rajców buduje nową historię, zlokalizowaną pod Dworem Artusa, w Centrum Starego Miasta. Pragnie dostarczać klientom najlepszej jakości, świeżo warzone piwo z kadzi Piwnicznych, które zachwyci smakiem miłośników bursztynowego trunku.

 

Od 2018 r. w piwnicach, w zamontowanym na miejscu browarze, pochodzącym od słowackiego producenta PSS Svidnik, warzone jest niezwykłe w smaku piwo. Głównym piwowarem jest Łukasz Mila, natomiast drugim – Tomasz Szczukiewicz.

 

Piwnica Rajców i jej lokalizacja robi duże wrażenie. Na uznanie zasługuje zarówno wachlarz oferowanych stylów piwa, bardzo dobrych w swojej klasie i dogodnej cenie. Właściciele obiektu zapraszają na wideo-obchód obiektu, a także degustację alkoholu: APA, Black IPA oraz Bałtyckiego Portera w dwóch wersjach.

 

Co dzieje się teraz w Piwnicy Rajców? Koncerty – Gdańsk słynie z wielu niesamowitych wydarzeń, które przyciągają publiczność przed scenę. Pojawiają się tu gwiazdy polskie i zagraniczne, które dostarczają widzom mnóstwo pozytywnej energii i radości. Bilety na koncerty sprzedają się błyskawicznie! 

 

Piwnica Rajców– wydarzenia

Piwnica Rajców – koncerty i inne wydarzenia – kto wystąpił do tej pory na scenie? Miały tu miejsce Noce Fado Silvana Peres. To młoda lizbońska artystka, która w sztuce fado szkoliła się u mistrzów z tawerny Casa de Linhares w Alfamie. Muzyka towarzyszyła jej od dziecka. W wieku 9 lat była mistrzynią tańca latynoamerykańskiego. Jej debiutancka płyta Fado no Pe inspirowana jest zmysłowymi rytmami Afryki i Ameryki Łacińskiej. Wbrew pozorom, muzyka fado może być radosna i pełna szczęścia. Koncert w Piwnicy Rajców był niezwykłym wydarzeniem, które przyciągnęło miłośników kultury półwyspu iberyjskiego.

 

Piwnica Rajców – koncerty 2022

Co w najbliższym czasie wydarzy się w Piwnicy Rajców? Koncerty 2022, a wśród nich Noce Fado z Dianą Vilarinho, a także koncert Remna, który stanowić będzie część wydarzenia Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2022!

 

Diana Vilarinho to młoda artystkę fado z Lizbony. W wieku 15 lat została rezydentką jednego z Domów Fado. Jej debiutancka płyta odbiła się szerokim echem w środowisku muzycznym. Docenił ją pieśniarz Ricardo Ribeiro oraz artystka Carminho, którzy napisali i skomponowali utwory dla Diany.

 

Koncert 2022 w Piwnicy Rajców odbędzie się podczas dorocznych kolacji portugalskich. Bez kabli i mikrofonów, w oryginalnym stylu lizbońskim. To cudowne doświadczenie nie tylko dla fanów fado. Jak dostać się na wydarzenie w Piwnicy Rajców? Bilet na koncert w Gdańsku to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w występach.

 

FAQ: 

  • Gdzie znajduje się Piwnica Rajców?
    Piwnica Rajców znajduje się w Gdańsku, przy ul. Długi Targ 44, w centrum Starego Miasta.
  • Jakie wydarzenia odbyły się w Piwnica Rajców?
    W Piwnicy Rajców odbywają się koncerty. Wśród nich wymienić należy Noce Fado z udziałem znanych, portugalskich artystów, m.in. Silvany Peres.

  • Kiedy został utworzony Piwnica Rajców?
    Piwnica Rajców, niegdyś Piwnica Dworu Artusa, utworzona została w średniowieczu. Od tego czasu funkcjonuje – z przerwami – do dnia dzisiejszego.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Piwnica Rajców
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Długi Targ 44
80-830 Gdańsk

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/