Ostrowskie Centrum Kultury

Ostrowskie Centrum Kultury

Ostrowskie Centrum Kultury

Ostrowskie Centrum Kultury jest największą instytucją kultury działającą na terenie miasta i regionu Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonuje od 1 stycznia 2006 roku i kontynuuje wcześniejsze tradycje i osiągnięcia Ostrowskiego Domu Kultury i Przedsiębiorstwa Imprez Kulturalnych. Koncerty, spektakle i występy kabaretowe to niektóre wydarzenia organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury. Bilety na imprezy w OCK można nabyć stacjonarnie lub na naszej stronie.

Ostrowskie Centrum Kultury historia

Historia Ostrowskiego Domu Kultury sięga końca XIX wieku. W roku 1876 oddano do użytku budynek dawnej strzelnicy miejskiej oraz, w roku 1913, zabytkowy budynek Teatru Miejskiego. Dziś Ostrowskie Centrum Kultury to nowoczesna placówka kulturalna zajmująca się edukacją artystyczną oraz rozpowszechnianiem kultury poprzez kreowanie, organizowanie i prowadzenie działań, zjawisk i wydarzeń artystycznych.

Ostrowskie Centrum Kultury – wydarzenia

Ostrowskie Centrum Kultury organizuje koncerty, wieczory kabaretowe, kameralne spotkania autorskie oraz wystawy sztuk plastycznych. Miejsce jest znane również z cyklicznych imprez, które wpisały się w kulturalną mapę Polski.

Ostrowskie Centrum Kultury (OCK) zaprasza m.in. na: Wielkie Koncerty Noworoczne, festiwal „Wszystko Jest Poezją”, międzynarodowy festiwal bluesowy „Jimiway Blues Festiwal”, Międzynarodowy Przegląd „Wszyscy Śpiewamy Na Rockowo” czy Festiwal Filmowy GRAND PRIX KOMEDA.

W Ostrowskim Centrum Kultury organizowane są również koncerty oraz spektakle kabaretowe i teatralne, takie jak „Ludzie inteligentni, czyli kto kocha ten błądzi”, „Kiedy kota nie ma...” czy „Teatr Piasku Tetiany Galitsyny”.

Na deskach OCK-u wystąpili m.in: Alicja Majewska, Kaśka Sochacka, Sławek Uniatowski, Ireneusz Krosny, Sosnowski, Lipali, Wojtek Mazolewski i ØRGANEK. Podczas zorganizowanych przez Ostrowskie Centrum Kultury koncertów zagrali także Voo Voo, Grzegorz Turnau, Gaba Kulka, Monika Borzym oraz Kabaret Hrabi. Bilety na koncerty cieszyły się dużą popularnością.

W OCK zaśpiewał też Maciej Maleńczuk, promując swój album „Klauzula sumienia”. Artysta zaprezentował materiał z najnowszej płyty i przypominał swoje najpopularniejsze piosenki, a na scenie towarzyszyli mu muzycy Piwnicy pod Baranami. „Ostatnia nocka” czy „Sługi za Szlugi”, to tylko niektóre z przebojów zagranych dla publiczności odwiedzającej Ostrowskie Centrum Kultury. Bilety na wydarzenie były dostępne w sprzedaży online.

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Ostrowskie Centrum Kultury?

Ostrowskie Centrum Kultury znajduje się przy ulicy Wolności 2 w Ostrowie Wielkopolskim. Instytucja zajmująca się organizacją wydarzeń kulturalnych częściowo mieści się w budynku dawnego Teatru Miejskiego. W latach 2008-2010 obiekt, w którym rezyduje OCK, został zmodernizowany, a obecnie funkcjonują w nim dwie sale widowiskowe, kawiarenka i Centrum Informacji Kulturalnej.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Ostrowskim Centrum Kultury?

Organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury wydarzenia to m.in. festiwal Grand Prix Komeda oraz festiwal „Wszystko Jest Poezją”. W obiekcie odbywały się także występy w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Chopin W Barwach Jesieni”. Organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury koncerty cieszą się dużą popularnością, a bilety na wydarzenia można nabyć przez internet.

  • Kiedy utworzone zostało Ostrowskie Centrum Kultury?

Ostrowskie Centrum Kultury, jako samorządowa instytucja kultury, działa od początku 2006 roku. Jest ideowym spadkobiercą Ostrowskiego Domu Kultury i Przedsiębiorstwa Imprez Kulturalnych.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Ostrowskie Centrum Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Wolności 2
63-400 Ostrów Wielkopolski

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/