Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Żory, Dolne Przedmieście 1
Miejski Ośrodek Kultury w ŻorachOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach to samorządowa instytucja, której celem jest szerzenie kultury wśród mieszkańców województwa śląskiego. W placówce odbywają się liczne warsztaty edukacyjne, imprezy okolicznościowe, inauguracje, a także koncerty i spotkania z zaproszonymi artystami. Bilety na wszystkie wydarzenia można wygodnie nabyć za pośrednictwem portalu eBilet.pl – oficjalnego dystrybutora sprzedaży.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach – wydarzenia, informacje o obiekcie

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach ma na celu rozbudzanie potrzeb kulturalnych wśród mieszkańców Żor i okolic. Cel ten jest realizowany poprzez angażowanie społeczności lokalnej do uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych, organizację imprez kulturalnych, a także rozwijania indywidualnych aktywności i talentów kulturalnych.

Obecny MOK znajduje się w budynku, który został odbudowany po wojnie i w całości oddany do użytku w 1957 roku. Obiekt składa się z: sali teatralnej, dużej sali baletowo-muzycznej, małej sali muzycznej, 4 pokoi garderobianych, sali plenerowej, holu, poddasza, a także pracowni SDA.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach – koncerty i inne atrakcje

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oferuje bogate kalendarium wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych. W ośrodku organizowane są uroczystości państwowe i religijne, koncerty charytatywne, show z muzyką popularną oraz filmową, spektakle komediowe i przedstawienia dla najmłodszych. W propozycjach znalazły się również nietuzinkowe atrakcje, wśród których można wymienić Koncert Gongów i Mis Tybetańskich czy wydarzenie Halloween dla dzieci – Upiorna Impreza.

Dotychczas w MOK w Żorach pojawiły się m.in. takie gwiazdy jak: Coco Zhao Quartet, Karnas Formula, Żorska Orkiestra Rozrywkowa, Kabaret Młodych Panów czy Edilson Sanchez.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach – bilety dostępne na eBilet.pl

Chciałbyś wybrać się na koncert lub inne wydarzenie rozrywkowe, organizowane w Miejski Ośrodek Kultury w Żorach? Bilety na wszystkie imprezy i spotkania z artystami można nabyć wygodnie i bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem portalu eBilet.pl.

Pamiętaj, że nie musisz drukować otrzymanych wejściówek. Wystarczy, że pokażesz obsłudze bilet na wyświetlaczu Twojego smartfonu lub innego urządzenia mobilnego. Warto podkreślić, że w czasie transakcji dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, a do całego procesu wymagamy podania jedynie niezbędnych informacji. Sprawdź wydarzenia dostępne w Twojej okolicy i zaplanuj niezapomniany wieczór z bliskimi osobami.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury w Żorach?
Miejski Ośrodek Kultury w Żorach znajduje się przy ulicy Dolne Przedmieście 1. Główna siedziba obiektu otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00, a także w soboty w godzinach 8:00 - 14:00.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejski Ośrodek Kultury w Żorach?
W Miejski Ośrodek Kultury w Żorach odbywają się liczne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, takie jak koncerty muzyki popularnej, stand-upy, spektakle teatralne czy uroczystości okolicznościowe. MOK w Żorach organizuje również różnorodne warsztaty edukacyjne, m.in. z jogi, sztuk walki, zajęcia plastyczne oraz taneczne.
Kiedy został otworzony Miejski Ośrodek Kultury w Żorach?
Początkowo Miejski Ośrodek Kultury w Żorach znany był pod nazwą Powiatowy Dom Kultury w Żorach, ponieważ miasta nie było stać na finansowanie działalności ośrodka i środki finansowe czerpano ze źródeł powiatowych. Uroczyste otwarcie placówki miało miejsce 22 lipca 1956 roku, a pierwszym dyrektorem został Tadeusz Burknot.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też