Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Miejsce Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu
Centrum Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

Olkusz, ul. Francesco Nullo 29
Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Olkusz to dawne miasto Korony Królestwa Polskiego, położone w województwie małopolskim. Dawniej Olkusz uznawany był za najbogatszy gród w Polsce – to właśnie tutaj wydobywano srebro i ołów. Mówi się, że Olkuszanie byli bogatsi niż mieszkańcy Krakowa.

Dziś Olkusz przyciąga do siebie ze względu na swój niezwykły urok i klimat. Stare Miasto i rynek to miejsca, gdzie od wieków bije serce miasta. Uwagę przyciągają zabytkowe kamieniczki oraz zrekonstruowana baszta z fragmentem murów obronnych. Najnowszą atrakcją jest Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich, czyli 18 wykonanych z brązu rzeźb olkuskich górników.

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu to lokalna instytucja promująca działalność skupioną wokół rozwoju kultury i rekreacji. Placówka organizuje wystawy, konkursy, imprezy okolicznościowe, koncerty oraz występy kabaretowe.

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu – wydarzenia

Organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu wydarzenia niezmiennie od zawsze przyciągają tłumy zainteresowanych widzów.

Jednym z ciekawszych wydarzeń, które miało tutaj miejsce, był występ Kabaretu K2 – artyści zaprezentowali show „Jedziemy po bandzie”. To już ich szósty program i tym razem był mniej „grzeczny” niż poprzednie. Po porzuceniu poprawności politycznej i autocenzury komicy z całą pewnością „pojechali po bandzie”. To widowisko zagwarantowało widzom salwy śmiechu i genialną zabawę.

Organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu koncerty również przyciągają tłumy zainteresowanych. Jednym z muzycznych show był występ „Kobietki do wzięcia”, czyli muzyczna podróż po uroczych latach dwudziestych ubiegłego wieku. Zaprezentowane zostały niezapomniane przeboje międzywojennych lat, które przeplatane były z brawurowymi dialogami. W rolach głównych zobaczyć mogliśmy solistkę krakowskiej Filharmonii Futura Sylwię Lorens oraz aktorkę Ewę Romaniak. Swojego akompaniamentu przy fortepianie udzielała niezastąpiona Monika Bylica.

 

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu – koncerty i wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu organizował także event „Sobota w Zamku Rabaszyn”. Impreza ta dawała możliwość do pogłębienia wiedzy na temat budowli. Tego wieczoru zaprezentowano także pokaz alchemiczny, występ błazna oraz koncert zespołu „Żniwa”.

Kolejna ciekawa aktywność w Olkuszu to „Ale cyrk!”, czyli warsztaty cyrkowe dla małego i dużego. Zajęcia prowadzone będą przez Grupę Teatralną Glutaminian Sodu – mile widziane są wszystkie dzieci, niezależnie od wieku.

W MOK pojawi się także Michał Lej, który zaprezentuje fanom swój najnowszy program  „Chciałbym się mylić”. Artysta znany jest z „Michał Leja Show”, czyli kultowego programu nadawanego z samochodu. Michał podbił szturmem polską scenę stand-upu dzięki swojemu niecodziennemu spojrzeniu na świat i oryginalnemu poczuciu humoru.

 

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu – bilety

Oferowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu bilety występują w bardzo korzystnych cenach. Wejściówki na organizowane tutaj wydarzenia dostępne są do zakupu online poprzez serwis eBilet.pl. Nie pozwól, żeby ominęły Cię wielkie emocje i niepowtarzalna okazja do zdobycia niezapomnianych wrażeń – odwiedź to wspaniałe, tętniące życiem miejsce i przeżywaj przepiękne chwile. Daj się ponieść emocjom i kup swój bilet już teraz.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu?
Miejski Ośrodek Kultury znajduje się przy ulicy Francesco Nullo 29 w Olkuszu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu?
W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbywają się między innymi wystawy, konkursy, imprezy okolicznościowe, koncerty czy występy kabaretowe.
Kiedy został otwarty Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu?
Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu został otwarty we wrześniu 1991 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też