Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Miejsce Amfiteatr Czaplinek

Amfiteatr Czaplinek

Czaplinek, Parkowa 2
Amfiteatr CzaplinekOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Amfiteatr Czaplinek to miejsce koncertów, imprez i wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Czaplinka i całego województwa zachodniopomorskiego. Obiekt posiada widownię z 2,5 tysiącami miejsc siedzących, a także zadaszoną scenę z miłą akustyką oraz pomieszczenia socjalno-gospodarcze i funkcjonalny bar. Miejsce to jest szczególnie popularne w sezonie wiosenno-letnich tras koncertowych i festiwali. Bilety na imprezy i wydarzenia można wygodnie nabyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl.

Amfiteatr Czaplinek – koncerty, imprezy, okoliczne atrakcje

Amfiteatr Czaplinek to miejsce szerzące kulturę wśród mieszkańców pomorza. Obiekt chętnie odwiedzają nie tylko mieszkańcy Czaplinka, ale również przybyli do miasta turyści. Czaplinek jest bowiem miejscem obfitującym w atrakcje dla przyjezdnych.

 

Imprezy w Czaplinku to nie jedyny sposób na spędzenie wolnych dni. Wycieczkowicze mogą miło wypełnić czas zwiedzając lokalne zabytki i ciesząc się pięknem lokalnej fauny. Obiekty, które warto wpisać na listę do zobaczenia to m.in. Drewniana Dzwonnica Kozłowa, Głaz „Tempelburg”, Jezioro Drawsko, Kamienna Droga w Pławnie, Kościół pw. Świętej Trójcy, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Galeria Sztuki Otwarty Zabytek.

 

Warto również wybrać się na wycieczkę samochodową lub rowerową w niedalekie okolice Czaplinka i odwiedzić Park w Trzcińcu, Pałac w Siemczyno czy Ruiny zamku Drahim w Starym Drawsku i Rzekę Drawę.

Amfiteatr Czaplinek – występy artystów

Imprezy w Czaplinku to możliwość spotkania z ulubionymi artystami w ramach cyklicznych imprez, takich jak Dni Czaplinka, Święto Wody i Ryby czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Biesiadnej. W amfiteatrze odbywają się również widowiska rozrywkowe – występy grup kabaretowych czy znanych, polskich stand-uperów.

 

Murowana muszla koncertowa zapewnia świetna akustykę, a wkomponowanie sceny w naturalne zbocze sprawia, że widzowie z każdego miejsca mają dobry ogląd sceny.

 

Koncerty w Czaplinku to przede wszystkim niezapomniane przeżycia dla fanów muzyki popularnej i rozrywkowej, w Amfiteatrze występowały już takie zespoły i soliści jak Happysad, Boys czy Zenek Martyniuk.

Koncerty w Czaplinku – 2022

W 2022 koncerty w Czaplinku to również bogata oferta festiwalu Pol'and'Rock, który odbył się w tym mieście po raz pierwszy. Publiczność miała okazje bawić się przy muzyce takich artystów jak: Bukartyk, Kirszenbaum, Sztywny Pal Azji, King Gizzard & The Lizard Wizard, a także spotkać na żywo ze znanymi twórcami internetowymi, pisarzami, artystami czy dziennikarzami, m.in. Janiną Bąk, Jakubem Żulczykiem, Jagodą Grondecką oraz Marcinem Dorocińskim.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Amfiteatr Czaplinek?
Amfiteatr Czaplinek znajduje się w Czaplinku położonym w województwie zachodniopomorskim, a dokładnie przy ulicy Parkowej 1 czyli w północnej części miasta. W pobliżu obiektu znajdują się stadion miejski oraz miejskie kąpielisko. Do Amfiteatru Czaplinek z centrum miasta można wybrać się na pieszo – malowniczą nadjeziorną promenadą lub zdecydować się na podróż samochodem przejeżdżając ulicą Drahamską, a następnie Parkową.
Jakie wydarzenia odbyły się w Amfiteatrze Czaplinek?
Dotychczas w Amfiteatrze Czaplinek odbył się między innymi Tribute to Abba, Koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka, Wakacyjne Magic Show czyli lato z Gwiazdami Iluzji - Lato z gwiazdami światowej iluzji, koncert Zena Martyniuka, występy kabaretowe, takich grup jak Kabaret Moralnego Niepokoju czy Paranienormalni.
Kiedy został utworzony Amfiteatr Czaplinek?
Amfiteatr Czaplinek jest częścią parku nadjeziornego i prawdopodobnie został wybudowany w IXX wieku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też