Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivaldawid-podsiadlohans-zimmerbody-worlds-vitalagnieszka-chylinska
Home Artysta Young Fathers

Young Fathers

Young FathersOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Young Fathers to zespół grający muzykę będącą połączeniem alternatywnych dźwięków, hip-hopu, awangardy i popu. Ma na swoim koncie liczne nagrody oraz wyrazy uznania za swoją twórczość. Głośno wypowiada się na tematy rasizmu.

Historia Young Fathers

Young Fathers został założony w 2008 roku w Edynburgu przez trzech nastolatków. Byli to:

  • Alloysious Massaquoi - artysta, który urodził się w Libii i tam wychowywał przez pierwsze 4 lata życia; później przeprowadził się do Edynburga,
  • Kayus Bankole - artysta urodzony w rodzinie Nigeryjczyków w Edynburgu, jednak częściowo wychowywany także w Stanach Zjednoczonych oraz Nigerii; w wieku nastoletnim wrócił do Szkocji,
  • 'G' Hastings - artysta urodzony i wychowany w Edynburgu.

Zespół, który w pierwotnym składzie gra do dziś, zaczynał od koncertowania w klubach nocnych. Szybko jednak się rozwinął, ponieważ już 4 lata później podpisał kontrakt z wytwórnią Anicon, która ma swoją siedzibę w Nowym Yorku. Z nią wydał swoje pierwsze mixtape'y, po czym przeniósł się z wytwórni Big Dada, gdzie powstała pierwsza debiutancka płyta Young Fathers. Jej efektem była światowa trasa koncertowa, która przyniosła zespołowi dużą rozpoznawalność. Później grupa przeniosła się do Berlina, gdzie kontynuowała swoją twórczość.

Young Fathers ma na swoim koncie wiele nagród. Pierwszą poważniejszą otrzymał już w 2013 roku po wydaniu "Tape Two". Krążek zdobył statuetkę "Szkockiego Albumu Roku". Rok później na ręce członków zespołu złożono Mercury Prize za debiutancki album "Dead". Doceniony został także trzeci z kolei krążek Young Fathers "Cocoa Sugar" wcześniej wspomnianą nagrodą "Szkockiego Albumu Roku". Miało to miejsce w 2018 roku.

Young Fathers - dorobek muzyczny

Young Fathers ma na swoim koncie kilkanaście singli, dwa mixtape'y oraz cztery albumy studyjne. Debiutancka płyta zespołu została wypuszczona w 2014 roku i nosi tytuł "Dead". Kolejne krążki powstały w 2015 roku ("White Men Are Black Men Too") oraz 2018 roku ("Cocoa Sugar"). Najnowszy album Young Fathers to "Heavy Heavy", który ujrzał światło dzienne na początku 2023 roku. Znalazło się na nim 10 utworów.

 

Podobnie jak i poprzednie krążki, najnowszy album Young Fathers spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. W samym serwisie Metacritic zdobył 87 punktów na 100 możliwych, co jest świetnym wynikiem. Nic dziwnego. W końciu płyta zaraża charakterystycznym dla Young Fathers entuzjazmem, a dzięki żywiołowym dźwiękom - wręcz zachęca do klaskania i tańca. Pomimo tego, że wymienione utwory nie są przesadnie długie, ich słuchanie jest prawdziwą przyjemnością.

Young Fathers - koncerty i festiwale

Young Fathers gra nie tylko w swojej ojczyźnie, ale także w wielu europejskich państwach. Zespół jest chętnie zapraszany na duże festiwale muzyczne. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć m.in. na takich wydarzeniach jak Royal Festival Hall w ramach Meltdown Festival MIA w Wielkiej Brytanii, UPark Festival w Ukrainie, Moscow Park Live Festival w Rosji, Open'er Festival w Polsce, Metropolis Festival w Irlandii czy Umbria Jazz Festival we Włoszech.

Z kim współpracuje Young Fathers?

Young Fathers ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty kolaboracji zespołu z takimi artystami jak:

  • Massive Attack - we współpracy artystów powstał utwór "Voodoo In My Blood",
  • StraigtFace Remix, Tricky - we współpracy artystów powstał utwór "Nicotine Love",
  • Leith Congregational Choir - we współpracy artystów powstał utwór "Only God Knows",
  • 3D - we współpracy artystów powstał utwór "He Said He Need Me",
  • Stanston Warriors - we współpracy artystów powstał utwór "Leader".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Young Fathers?
Aktualnie w skład zespołu Young Fathers wychodzi 3 artystów: Alloysious Massaquoi, Kayus Bankole i 'G' Hastings.
Kiedy powstał zespół Young Fathers?
Young Fathers został założony w 2008 roku, a więc w 2023 roku będzie obchodził 15. rocznicę powstania.
Kto założył Young Fathers?
Young Fathers został założony przez wszystkich trzech aktualnych członków grupy.
Z kim współpracuje zespół Young Fathers?
Zespół Young Fathers współpracuje m.in. z takimi artystami jak Massive Attack, StraigtFace Remix, Tricky, Leith Congregational Choir, 3D czy Stanston Warriors.

Fani lubią też

Zobacz też