Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Virtual Symmetry

Virtual Symmetry

Virtual SymmetryOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Virtual Symmetry to włosko-szwajcarski zespół metalowo-progresywny, założony w 2009 roku. To solowy projekt Valerio Æ sir Villi – gitarzysty. Obecnie w skład grupy muzycznej wchodzą: wokalista Marco Pastorino, klawiszowiec Marco Bravi, gitarzysta ValerioÆsir Villa, basista Alessandro Poppale oraz perkusista Alfonso Mocerino.

 

Virtual Symmetry – o zespole

Virtual Symmetry przyciąga słuchaczy połączeniem muzyki klasycznej, współczesnego metalu, stylu charakteryzującego się suitami, elementami filmowymi oraz niezwykłym balansem między techniką, a melodią. Prowadzi fanów przez dynamiczną i emocjonalną podróż.

 

Koncerty Virtual Symmetry to niezwykłe, wciągające przeżycie, z doskonałą muzyką, animacjami, wyświetlanymi na ekranie i stałą interakcją z publicznością. To wszystko sprawia, że każdy występ jest niepowtarzalnym, zapadającym w pamięć wydarzeniem.

Zespół współpracuje z 4-ema wydawnictwami, z którymi wyprodukowali kilka ciekawych tytułów: Message from Eternity, z gościnnymi występami wokalisty Alessandro del Vecchio, Jordana Rudess z Dream Theater, saksofonisty Rubena Paganelli, a także polskiej orkiestry symfonicznej Sinfonietta Consonus pod dyrekcją Michała Mierzejewskiego.

 

W dorobku Virtual Symmetry znajduje się EP-ka X-GATE SUITE z udziałem wokalistki Diane Lee Balzari oraz XLIVE Premiere, pierwszy album nagrany na żywo, czyli show z sekcjami solowymi i udziałem gości specjalnych: nauczyciela baletu klasycznego Zvetomira Todorova oraz tancerza hip-hopowego – Amosa Guastella.

 

Swój pierwszy album, Exoverse, zespół Virtual Symmetry komponował w latach 2018-2020. Płyta nagrana była w Real World Studios Petera Gabriela w Bath w Wielkiej Brytanii. Na krążku pojawiło się z wielu artystów: klawiszowiec Dream Theater – Jordan Rudess, perkusista Thomas Lang, saksofonista Ruben Paganelli, wokalistka Jennifer Vargas, orkiestra symfoniczna Sinfonietta Consonus, Tom S. Englund z Evergrey i chór gospel NuVoices Project.

 

Zespół rozpoczął współpracę z Sensory Records, z którymi wydadzą kolejny album. Założyciel wytwórni Ken Golden twierdzi, że Virtual Symmetry doskonale wpisuje się w ideę Sensory. Zespół zdobywa kolejnych fanów na całym świecie, zachwycając nie tylko muzyką, ale także występami na żywo.

 

Virtual Symmetry – koncerty

Koncerty Virtual Symmetry przyciągają publiczność, która lubuje się w niestandardowych dźwiękach. Ich występy cieszą się ogromną popularnością, a bilety na wydarzenia sprzedają się błyskawicznie. Wśród ich występów na żywo kilka z nich zasługuje na szczególne wyróżnienia: debiutancki koncert z Evergrey i Dream Theater w 2015 roku, występ z udziałem klawiszowca Deep Purple, Dona Aireya w roku 2017 roku, a także wydarzenie w kinie z okazji premiery filmu Bohemian Rhapsody w 2018 roku.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę tworzy zespół Virtual Symmetry?
Zespół Virtual Symmetry tworzy muzykę w stylu progresywny metal.
Kiedy rozpoczęła się kariera zespołu Virtual Symmetry?
Kariera zespołu Virtual Symmetry zaczęła się w 2009 roku.

Fani lubią też

Zobacz też