Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta THY ART IS MURDER

THY ART IS MURDER

THY ART IS MURDEROpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Thy Art Is Murder to australijski zespół deathcore'owy. Grupa została założona w 2006 roku i mimo tego, że początkowo nie było łatwo się jej przebić przez konkurencję, z czasem zaczęła występować na największych muzycznych scenach w kraju oraz poza jego granicami. W aktualnym składzie australijskiego zespołu znajdują się następujący muzycy: Sean Delander (gitara), Andy Marsh (gitara), Kevin Butler (gitara) oraz Jesse Beahler (perkusja). Byłymi członkami grupy są natomiast Brendan Van Ryn, Josh King, Mick Low, Tom Brown, Gary Markowski, Lee Stanton i Chris "CJ" McMahon. 

Thy Art Is Murder - krótka historia

Australijska grupa specjalizuje się w bardzo mocnych brzmieniach, które trafiają w gusta młodszych, jak i znacznie bardziej doświadczonych słuchaczy na całym świecie. Pierwszy album studyjny zespołu pojawił się w 2010 roku i już wtedy można było się spodziewać, że artyści zebrani w Thy Art Is Murder odniosą spory sukces w branży muzycznej. Tak też właśnie się stało, lecz muzycy nie spoczęli na laurach i cały czas tworzą wyjątkowe krążki, cieszące się ogromną popularnością nie tylko w Australii, ale też w Polsce (grupa koncertowała m.in. na terenie Poznania). Zespół jest kojarzony z kilkoma wydawnictwami muzycznymi: Human Warfare, Nuclear Blast, Halfcut, Skulls and Bones oraz UNFD. Poza koncertem w Poznaniu artystów można było zobaczyć m.in. w takich miastach, jak: Nancy, Londyn, Reading, Birmingham, Nashville, Houston, San Antonio, San Diego, Las Vegas, Berlin, Lipsk, Hamburg, Kopenhaga, Salt Lake City, Denver czy też Chicago. Ostatnio o zespole zrobiło się całkiem głośno po tym, jak w tajemniczych okolicznościach rozstał się z nim Chris "CJ" McMahon. 

Thy Art Is Murder - dotychczasowy dorobek muzyczny

Analizując dotychczasowy dorobek muzyczny australijskiego zespołu Thy Art Is Murder warto podkreślić przede wszystkim wydane przez artystów krążki:

  • "The Adversary",
  • "Hate",
  • "Holy War",
  • "Dear Desolation",
  • "Human Target",
  • "Godlike".

Oprócz wspomnianych wyżej albumów studyjnych, zespół wydał też kilka EP-ek: "Infinite Death", "The Depression Sessions" oraz "The Aggression Sessions". Jeśli chodzi o najpopularniejsze kawałki grupy Thy Art Is Murder trzeba wspomnieć głównie o takich numerach, jak: "Reign of Darkness", "Puppet Master", "Death Squad Anthem", "Shadow of Eternal Sin", "Dead Sun", "Slaves Beyond Death", "The Purest Strain of Hate", "Coffin Dragger" czy też "Light Bearer". 

Thy Art Is Murder - powiązani artyści i współpraca

Artyści z Thy Art Is Murder spędzili na muzycznej scenie wiele długich lat, więc nic dziwnego w tym, że w trakcie dotychczasowej kariery współpracowali już z wieloma zespołami i gwiazdami. W tej grupie znaleźli się m.in.: Wes Hauch, Roman Koester, Monte Barnard, Lochlan Watt, Nick Arthur, Bobak Rafiee, Mike Mulholland, The Acacia Strain, Fit for an Autopsy czy też Malevolence. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy została założona grupa Thy Art Is Murder?
Grupa Thy Art Is Murder została założona w 2006 roku na terenie Australii i specjalizuje się w tworzeniu muzyki deathcore (metal).
Jakimi utworami może się pochwalić grupa Thy Art Is Murder?
Grupa Thy Art Is Murder może się pochwalić takimi utworami muzycznymi, jak: "Reign of Darkness", "Puppet Master", "Death Squad Anthem", "Shadow of Eternal Sin", "Dead Sun", "Slaves Beyond Death", "The Purest Strain of Hate", "Coffin Dragger" czy też "Light Bearer".
Kto wchodzi/wchodził w skład zespołu Thy Art Is Murder?
W aktualnym składzie Thy Art Is Murder znajdują się Sean Delander (gitara), Andy Marsh (gitara), Kevin Butler (gitara) oraz Jesse Beahler (perkusja). Byłymi członkami zespołu są z kolei Brendan Van Ryn, Josh King, Mick Low, Tom Brown, Gary Markowski, Lee Stanton i Chris "CJ" McMahon.

Fani lubią też

Zobacz też