Terr

Terr

Terr jest pseudonimem artystycznym niezwykle utalentowanej młodej producentki Danieli Caldellas. Urodzona w Brazylii DJ-ka swoje lata młodzieńcze spędziła w południowo-wschodniej Brazylii, w mieście Belo Horizonte.

Od punka do muzyki elektronicznej

Muzyka towarzyszyła jej od lat dziecięcych. Pomimo tendencji i utartych schematów mówiących o tym, że aby zostać sławnym brazylijskim DJ-em, trzeba być osobą zamożną, to właśnie Terr pokazała, że pieniądze nie grają najważniejszej roli w drodze po sukces. W latach 90. gustowała jednak w całkowicie odmiennym typie muzycznym. Przez długi czas grała na gitarze w kilku punkowych zespołach i była najwierniejszą fanką Nirvany, The Chemical Brothers oraz The Prodigy. Swoją przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczęła po to, aby móc ożywić dźwięki i za ich pomocą wyrażać złożone idee. Pierwsze kroki w tworzeniu własnej muzyki pomógł jej stawiać przyjaciel Daniel Watts, z którym stworzyła duet w zespole Digitaria. Od 2004 roku zdobywali coraz większą popularność, współpracując m.in. z Adana Twins i Clarian.

Albumy Terr

Daniela Caldellas ożywiła Terr w 2016 roku. To właśnie wtedy powstał jej pierwszy solowy projekt noszący tę nazwę. Pomysł na nią zaczerpnęła z filmu z lat 70. "Fantastyczna planeta", w którym główny bohater nosił to imię. Debiutancki album Terr składa się z trzech utworów EP i zatytułowany jest "Burn the Past". Z początkiem 2017 roku ukazał się kolejny album artystki pod tytułem "Misantropicalia" zaś w 2018 roku powstały kolejne dwie EP-ki. Wszyscy fani elektronicznej muzyki z pewnością znają najpopularniejsze albumy Danieli Caldellas. Zaliczają się do nich: "Planet Terra", "Girls Hate Terr", "Have You Ever" oraz "Wings Of Time". Wśród najchętniej słuchanych utworów Terr możemy znaleźć: "Energy Sync", "Dust" oraz "Tale of Devotion". 

Owocna współpraca

Retro - futurystyczna twórczość Danieli Caldallas jako Terr, odnalazła swoją naturalną oazę w wytwórniach taki jak Hotflush, Permanent Vacation i Correspondant. Jednak to rok 2019 był niezwykle owocny dla Terr. To właśnie w nim spełniła jedno ze swoich najskrytszych marzeń i rozpoczęła współpracę z wytwórnią Phantasy Records. Wybrała ją ze względu na to, w jaki sposób koncentruje się ona na eksperymentalnej i artystycznej stronie muzyki elektrycznej. Warto nadmienić, iż w tym samym roku na rynku muzycznym pojawiły się dwie nowe EP-ki Terr pt. "Energy Sync" oraz "Tale of Devotion". Pierwsza z nich była ścieżką dźwiękową na pokazie mody sezonu jesień-zima 2020, znanego domu mody - Moschino.

Spełnienie marzenia o własnej wytwórni

Daniela Caldellas założyła swoją własną wytwórnię, spełniając tym samym swoje kolejne marzenie. Wytwórnia Clash Lion w ekspresowym tempie zdobyła wiele pochwał. Na przestrzeni lat gościła u siebie wiele artystów, w tym: Man Power oraz ANNA. Terr pod swoją wytwórnią wydała także wiele remiksów.

Nowy album w 2022 roku

Na chwilę obecną Terr nie zwalnia tempa. Na rok 2022 zapowiada nowy projekt, który ma być zorientowany na parkiety taneczne oraz zawierać w sobie trochę romantycznego breakbeatu i przerobionego electro.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi TERR: Mind Against, Baasch, Paula Temple, Ben Böhmer, Âme b2b Dixon, Peach, Monster, Len Faki, Sevdaliza, Catz N Dogz, Robert Hood, Kas-st, I Hate Models, Friction, Aksamit, BCee, Kasra, The Blaze, Dr Rubinstein, WhoMadeWho, Octo Octa, Adriatique, DJ Holographic, LSDXOXO, Something Something, Cormac, Hot Since 82, Solomun, Alignment, Bicep, DJ Fresh, Roi Perez, Harriet Jaxxon, Gorgon City,

 

Terr - Często zadawane pytania

  • Terr to imię głównego bohatera filmu z lat 70. "Fantastyczna Planeta". To właśnie ten film zainspirował brazylijską artystkę Danielę Caldellas, która dorastała w mieście Belo Horizonte, do stworzenia projektu o tej samej nazwie.
  • Tak. Artystka jest właścicielką kota, z którym dzieli swoje mieszkanie w Berlinie.
  • Terr weźmie udział w Festivalu Audoriver, który odbędzie się w Płocku w dniach 29-31 lipca 2022 roku.
  • Największym marzeniem artystki było wydanie swojej płyty w wytwórni Erola Alkana. To właśnie z niej pochodzi jeden z ulubionych artystów Terr, twórca psychodelicznego popu - Connan Mockasin, urodzony w 1983 roku w Newton.
  • ierwszym utworem, który niezwykle oczarował Terr i przeniósł ją w inny wymiar muzyki, było "Sunglasses At Night" Tigi. Następnie, z coraz większą łapczywością do nowego nurtu w muzyce, jako swoje inspiracje wskazuje Miss Kittin czy Fischerspooner. Ponadto Daniela Caldellas wskazuje, iż jej inspiracją jest wiele gatunków muzyki. Zaczynając od Grunge przez Electroclash, kończąc na klasycznym Disco. Ponadto ceni i inspiruje się takimi artystami jak Leonard Cohen czy Philip Glass. Inspiracji do swojego nowego albumu szuka w życiu codziennym, filmach czy książkach.
  • Caldellas w 2019 roku przeprowadziła się z Barcelony do Berlina. Głównym powodem przeprowadzki była odległość, która dzieliła ją od jej współpracowników i szefów wytwórni. Pomimo zmiany miejsca zamieszkania nie zapomina o swoich przyjaciołach i ma ciągły kontakt z Wattsem. Terr uznaje Berlin za dobre miejsce do życia.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Terr
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/