Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Nightwish

Nightwish

NightwishOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Nightwish to fiński zespół stworzony w 1996 roku. Zespół cechuje się charakterystycznym żeńskim wokalem. Początkowo Tarji Turunen, a następnie Anette Olzon. Od 2013 wokalistką zespołu jest Holenderka Floor Jansen, która nagrywa albumy grupy począwszy od ósmego.

 

Zespół Nightwish na początku tworzył muzykę przy pomocy instrumentów klawiszowych, jednak od płyty Century Child włączyli orkiestrę symfoniczną. Mocnym elementem w stylu zespołu są też różnorodne chóry oraz okazjonalnie instrumentarium folkowe. Lider grupy, Tuomas Holopainen, określa gatunek zespołu jako metal symfoniczny. Tworzy on też większości poetyckich tekstów i kompozycji.

Nightwish koncert online 

Zapraszamy na koncert online Nightwish, podczas którego będzie można usłyszeć na żywo najbardziej znane utwory zespołu. Stream poniżej. 

 

Nazwa i początek zespołu Nightwish

Nazwa Nightwish zainspirowana była jednym z tytułów piosenek wydanych na pierwszym demo zespołu. Mówi się też, że wymyślił ją Tuomas w czasie ogniska z przyjaciółmi.

 

Na początku 1997 roku projekt zaczął nabierać rozpędu. Skład zespołu poszerzył się o nowego perkusistę, który nazywał się Jukka Nevalainen, a gitara akustyczna została zastąpiona elektryczną. W kwietniu stworzyli swoją pierwszą płytę, na której, znalazło się siedem utworów Angels Fall First. Płyta ta została wydana w limitowanym nakładzie 500 egzemplarzy.

 

W tym samym roku podpisali kontrakt z wytwórnią Spinefarm Records na wydanie dwóch płyt. Pierwsza z nich, rozszerzona edycja Angels Fall First, została wydana w listopadzie i zajęła 31. miejsce na fińskiej liście przebojów. Krążek promował singel "The Carpenter", który zajął 8. miejsce liście najlepiej sprzedających się singli w Finlandii. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Gemsling, własność publiczna

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też