Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Laura van Dam

Laura van Dam

Laura van Dam OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Holenderska artystka Laura van Dam to DJ-ka, która wstrząsnęła europejską muzyką klubową już wiele lat temu. Co więcej, znana z muzyki trance i elektronicznej DJ-ka ma na swoim koncie występy w największych klubach na świecie – od Ibizy po Miami. Dlatego nie zwlekaj i dowiedz się, kim jest Laura van Dam!

Kim jest Laura van Dam?

Pochodząca z Amsterdamu Laura van Dam to artystka, która z muzyką ma do czynienia już od samego dzieciństwa. Jak bowiem artystka przyznała w jednym z wywiadów – w muzyce elektronicznej zakochała się w wieku zaledwie 12 lat! To właśnie wtedy Laura rozpoczęła swoją przygodę z muzyką. Dziś DJ-ka ma za sobą występy w klubach na całym świecie, a jej albumy wydają renomowane wytwórnie takie jak Anjuna, Protocol, DOORN, Epic247, Smash Deep oraz należący do Armina van Buurena Armada Music. Nic więc dziwnego, że DJ-ka zaczęła się pojawiać na wielu festiwalach muzycznych (m.in. Ultra Europe, Sunburn Festival, Parookaville, Sunrise Kołobrzeg i Privilege Ibiza).

Jaką muzykę gra Laura van Dam?

Od początków swej przygody z muzyką Laura van Dam poświeciła się muzyce elektronicznej, a w jej utworach można odnaleźć również elementy trance, techno i ambient. Momentami progresywne dźwięki przechodzą w mroczne i energetyczne bity, które porywają do tańca. Lata muzycznych eksperymentów sprawiły, że artystka stworzyła swój własny, unikalny styl muzyczny, a jej DJ sety wciągają niczym otchłań. W trakcie swej kariery współpracowała z wieloma znanymi gwiazdami, a co ciekawe z okazji 250. urodzin Beethovena została ona poproszona przez Deezer o zremiksowanie jego muzyki.

Pierwsze sukcesy muzyczne

Ciężka praca oraz lata poświeceń szybko przyniosły artystce rozgłosu, przez co jeszcze jako nastolatka zaczęła grywać w holenderskich klubach. Wkrótce potem już w wieku 17 lat zwyciężyła ona jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych DJ, jaki zorganizowano w klubie Blue Marlin na Ibizie, gdzie została także rezydentką. Co ciekawe, nie dała się jednak wciągnąć w świat show biznesu - wraz z końcem lata powróciła do Amsterdamu, gdzie studiowała produkcję muzyki elektronicznej oraz inżynierię dźwięku na SAE Institute w Amsterdamie. To doświadczenie sprawiło, że jej muzyka weszła na jeszcze wyższy poziom.

Co jeszcze warto wiedzieć o Laurze van Dam?

Po ukończeniu studiów Laura otrzymała pracę asystentki A&R w Doorn Records, gdzie zajmowała się m.in. poszukiwaniem wschodzących talentów. To dało jej możliwość rozwoju jej własnej kariery. Wkrótce potem DJ-ka zaczęła pojawiać się w radiu, gdzie pracowała m.in. jako szef promocji. Bardzo dużego rozgłosu przyniosła jej audycja w Identity Radio Sander van Doorn. DJ-ka zaczęła występować w programach na żywo, a w radiu pojawiły się jej DJ sety.

"The Journey" i współpraca z Armind 

Jesienią 2022 roku ukazał się album Laury van Dam. Płyta zatytułowana "The Journey"  została wydana przy współpracy z wytwórnią Armind, która należy do legendy muzyki trance i elektro – Armina van Buurena. Nic więc dziwnego, że na krążku pojawiły się kawałki inspirowane progresywnym trance, który porywa na parkiet.

Kategorie:DJe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Laura van Dam?
Laura van Dam pochodzi z Holandii, a dokładniej mówiąc w Amsterdamie.
Jakie studia ukończyła Laura van Dam?
DJ-ka posiada wykształcenie muzyczne – ukończyła bowiem SAE Institute w Amsterdamie, gdzie studiowała produkcję muzyki elektronicznej oraz inżynierię dźwięku.
Z kim współpracuje Laura van Dam?
W trakcie swej wieloletniej kariery DJ-ka miała okazję współpracować z gwiazdami takimi jak: Armin van Buuren, Sander van Doorn, Above & Beyond, Ferry Corsten, Nicky Romero, Oliver Heldens oraz wielu innych.

Fani lubią też

Zobacz też