Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy

DJ Kris

DJ KrisOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Być może sama ksywka w DJ Kris może wam niewiele mówić, jednak już pewne hasła klucze mogą wam więcej powiedzieć. "Energy 2000", "Manieczki" czy "Ekwador", ale o tym będzie trochę później. Zacznijmy od początku. DJ Kris to Krzysztof Bartyzel, który jest jednym z polskich DJ-ów. Nawiasem mówiąc, polska scena słynie z wielu dobrych twórców muzyki trance, techno, która swoje apogeum miała w latach 90-tych i pierwszej dekadzie XXI wieku, natomiast nie brakuje i dziś fanów takich brzmień.

DJ Kris to DJ, który sprawia, że parkiety wręcz płoną. Ma świetną znajomość trendów, a najbardziej znany jest z tego, że grał na jednej z najbardziej popularnych, a może i nawet najpopularniejszej scenie w Polsce, czyli w Manieczkach. Ta legendarna dyskoteka 40 km od Poznania bardzo często gościła DJ Krisa, który grał tam regularnie. Początki jednak były zupełnie inne, ponieważ grywał w lokalnych mieleńskich jak Bajka czy Orion. Był to jeden z architektów powstania klubu Imperium w Szczecinie. Być może nie każdy wie, że w 1998 roku Krzysztof Bartyzel został mistrzem Polski DJ-ów.

DJ Kris: największe sukcesy

Sporo artystów zlicza swoje sukcesy na bazie tego, ile sprzedadzą płyt czy też ile się o nich pisze. W przypadku Krzysztofa to tak nie działa, ponieważ skupiał się na tworzeniu projektów i z nimi podróżował po całej Polsce, ale nie tylko. Tak więc skala sukcesu będzie w tej sytuacji wyglądać zupełnie inaczej niż w pozostałych miejscach. Na pewno sporym sukcesem DJ Krisa jest to, że tam wiele lat utrzymuje się na rynku, bo są to już 3 dekady! Tylko najwięksi mogą sobie na to pozwolić, chociaż kołobrzeski artysta zapraszał do swoich klubów najlepszych DJ-ów z całego świata. 

Jednym z ważniejszych wpisów do CV DJ Krisa z pewnością jest współorganizowanie Amsterdam Dance Mission, chociaż gdybyśmy mieli pokusić się o najważniejsze osiągnięcie, to idąc za tym co mówi Krzysiek, powiedzielibyśmy, że występ z platformą Ekwadoru na Love Parade w Berlinie w 2002 roku.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się z kim współpracował DJ Kris, to takie ksywki i nazwiska jak Westbam, Jordan&Baker, Blank&Jones czy DJ Jean muszą wam coś mówić. To wielkie gwiazdy muzyki elektronicznej, ale też trzeba powiedzieć, że współpraca Krzysztofa z klubem w Manieczkach zakończyła się w 2004 roku. 

DJ Kris: ciekawostki

Powiedzieliśmy już wiele ciekawostek z życia DJ Krisa oraz o jego sukcesach. Warto jednak podkreślić, że stworzenie projektu Manieczki DJs Team było strzałem w dziesiątkę, ponieważ to on jest odpowiedzialny za stworzenie jednego z najbardziej znanych festiwali muzycznych w tej części Europy, jakim jest Sunrise Festiwal. Co roku do Kołobrzegu przyjeżdżają dziesiątki tysięcy fanów, którzy słuchają świetnych brzmień. Przykładem tego niech będzie obecność Armina van Buurena czy Tiesto - więcej dodawać już nie trzeba.

DJ Kris już nie jest DJ-em, ponieważ swoją karierę zakończył w 2007 roku, a rok wcześniej wydał swoją pierwszą płytę, a na niej znalazł się hymn Sunrise Festiwal. Nawet wyprodukowano teledysk do piosenki "Memories", co pokazuje, że Krzysztof jest prawdziwym maniakiem muzyki klubowej. Na pewno jednak jeszcze nie raz zobaczymy DJ Krisa za konsoletą.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się DJ Kris?
DJ Kris to Polak i jego pełne imię oraz nazwisko to Krzysztof Bartyzel
Z czego najbardziej rozpoznawalny jest DJ Kris?
Przede wszystkim z występów w klubie Ekwador w Manieczkach. To jeden z najsłynniejszych klubów, który znany jest z grania muzyki klubowej.
Czy DJ Kris jest znany tylko i wyłącznie z działalności muzycznej?
Zdecydowana większość kojarzy DJ Krisa z muzyką, chociaż trzeba powiedzieć, że jest też odpowiedzialny za współorganizację i promocję Sunrise Festival, na którym grały największe gwiazdy, na czele z Tiesto czy Arminem van Buurenem.
Ile płyt nagrał DJ Kris?
DJ Kris nagrał tylko jedną płytę, co mogłoby się wydawać kiepskim wynikiem, jednak ważniejsze było rozwijanie działalności w klubach. Nagrał ją w 2006 roku, a sztandarowym hitem było "Memories", do którego został nagrany teledysk.
Czy DJ Kris kontynuuje karierę DJ'a?
Nie. DJ Kris już nie jest czynnym muzykiem, chociaż można czasem zobaczyć go za konsoletą, jednak nie ma w planach nagrywania kolejnych płyt.

Fani lubią też

Zobacz też