Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Lackluster

Lackluster

LacklusterOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lackluster, a tak naprawdę Szymon Mikła to producent, multiinstrumentalista i wokalista. Jego muzyka to połączenie post hip-hopu, popu i elektroniki. Można w niej znaleźć również nutkę indie rocka. Lackluster świetnie sprawdza się również w pisaniu tekstów. Tematy których się chwyta, to jego obecne życie. Znaleźć w niej można więc odniesienia do życia w wielkim mieście, do popkultury i do związków. Jego inspiracje to BROCKHAMPTON, Jean Dawson czy Dominic Fike. Ceni sobie alternatywnych artystów wywodzących się z różnych środowisk. Jak znalazł się tu gdzie jest i czym jeszcze zaskoczy swoich odbiorców?

Kim jest Lackluster?

Szymon Mikła pochodzi z Bełchatowa, gdzie jest uczniem Szkoły Muzycznej II-stopnia. Dał się poznać jako artysta o specyficznym, leniwym i niedbałym flow. W tym co robi widać autentyczność. Od innych twórców młodego pokolenia odróżnia go naturalność i brak wszechobecnej egzaltacji. W jego utworach widać dryg do tworzenia bardzo subtelnych, ale trafionych tekstów. Widać, że ten młody artysta ma pomysł na siebie i powoli realizuje tę wizję. 

Można powiedzieć, że Lackluster pojawił się znikąd. Początki jego kariery przypadają na czas pandemii, a to nie był to łatwy czas dla wschodzących artystów. Wydanie singla to jedno, ale debiut to zupełnie co innego. Głośno zrobiło się o nim za sprawą jego singla "Portret". Utwór został wydane we współpracy z Warner Music Poland. Gościnnie wystąpił na nim Kinga Pędzińska oraz kompozytor jazzowy i saksofonista Kuba Więcek. Przy okazji premiery udzielał wywiadów w których podkreślał, że nie chce zamykać się w żadne ramy. Robi i zamierza dalej tworzyć to, co gra mu w duszy. A potem zamknął się na kilka miesięcy w studio by móc dalej tworzyć i wrócić z jeszcze lepszym kawałkiem.

Utwór którym Lackluster udowodnił co potrafi

Jego kolejny utwór "film" w pełnej krasie pokazuje jego umiejętności jako producenta, wokalisty i tekściarza. Za jeden z jego największych atutów można uznać umiejętność opisywania obecnego świata i umiejętne łączenie sampli z instrumentami. Sam Lackluster twierdzi, że utwór opowiada o toksycznym związku pomiędzy kobietą i mężczyzną. Tłem dla historii jest wielkie miasto w którym młody człowiek nie do końca jest w stanie się odnaleźć. 

 Nowy początek w muzycznej karierze

Zmiany zaszły w październiku 2022, kiedy to Szymon jako pierwszy artysta podpisał kontrakt z dwoma labelami. Są to Def Jam Recordings Poland & Island Records Poland. Taka decyzja wynika z różnorodności samego wokalisty, jak i ze współpracy wytwórni. Pod ich banderą wydany został kawałek "Kieszenie". Na sukces utworu składa się nie tylko świetna piosenka, ale również intrygujący teledysk. Kręcony był m.in. na bazarze na Bakalarskiej, w chińskiej restauracji, klatce schodowej i na moście. Reżyserem całego przedsięwzięcia był Paweł Miśko. 

Utwór który zrobił wrażenie nie tylko na fanach wokalisty, ale również na całym środowisku muzycznym to "Dzieci". Opowiada o plusach i minusach wychowywania się w Polsce. Całość oparta jest na brzmieniu gitary. To nowość w wykonaniu tego artysty. Tym utworem pokazał swoim słuchaczom, że ma im i scenie muzycznej jeszcze bardzo dużo do zaoferowania. 

Nieprzewidywalny artysta

Lackluster z pewnością będzie zaskakiwał. Bawi się nie tylko tekstem, ale i muzyką. Dzięki swojemu podejściu do świata, mogą utożsamiać się z nim młode pokolenia, które szukają jeszcze drogi dla siebie. To artysta, którego warto mieć na uwadze.

Kategorie:wokaliści polscypolski hip hop i rapproducenci muzyczni

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich tekstach czuje się najlepiej?
W takich, które opowiadają opowiadają o problemach młodych ludzi, o wchodzeniu w pierwsze relacje i w dorosłość.
Jaki jest na co dzień?
Dał się poznać jako skromny chłopak, który wie czego chce
Na jaki jego utwór warto zwrócić szczególną uwagę?
Jeżeli ktoś chce dobrze poznać tę wschodzącą gwiazdę, powinien sięgnąć po utwór "Youth". Odznacza się on dużą melodyjnością i wyśmienitym tekstem. To co wciąga od pierwszego dźwięku, to klimat rodem z ameryki. To singiel w którym widać ciężką pracę i dzięki któremu lepiej można poznać tego artystę.
Współpraca która z pewnością przypadnie słuchaczom do gustu?
Wystarczy sprawdzić kawałek Lacklustera nagrany z Zalią. Utwór nosi tytuł "Plany". Jest świeży i bardzo współczesny. Z powodzeniem przyjął się nie tylko na streamingach, ale również w radio.
Gdzie artysta dał świetne koncerty?
Przede wszystkim w Warszawie, na festiwalu Undersound.

Fani lubią też

Zobacz też