Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Krzysztof Lenczowski

Krzysztof Lenczowski

Krzysztof LenczowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
04.02.1986
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
Wiolonczelista, kompozytor, muzyk (jazz, folk, muzyka współczesna, ludowa i poważna), gitarzysta, aranżer
social media:

Opis

Krzysztof Lenczowski to urodzony 4 lutego 1986 roku w Krakowie polski wiolonczelista, gitarzysta, muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, który chętnie sięga również po muzykę ludową, poważną i współczesną oraz folk. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Artystyczna sylwetka Krzysztofa Lenczowskiego

Śmiało można rzec, że Krzysztof Lenczowski jest znany z wielu artystycznych talentów. Doskonale gra na wiolonczeli, ale też na gitarze. Działa na solo i realizuje rozmaite projekty we współpracy z innymi artystami. Wiele zależy od tego, nad czym aktualnie pracuje i jaki pomysł przyjdzie mu do głowy.

Muzyczna przygoda – własne projekty oraz współprace

Muzyczna przygoda Krzysztofa Lenczowskiego rozpoczęła się kilkanaście lat temu. W tym miejscu należy wspomnieć m.in. o kilku jego projektach:

  • „Internal Melody” z 2015 roku – z utworami „My Song”, „Night Driver”, „Ballada o smutku” czy też „Largo”,
  • „Rzeczy osobiste” z 2018 roku – „Zamykam oczy”, „Clouds”, „Winter Song”, „Beautiful Love”, „On The Farm”,
  • „Lost Journey” z 2021 roku – „Zimorodek”, „Fuzja smaków”, „Bonsai Tree”, „Miniatura”, „Ciemna materia”, „Dawna znajoma”.

Przez dużą grupę osób z pewnością kojarzony z działalności w Atom String Quartet (Mateusz Smoczyński, Dawid Lubowicz i Michał Zaborski). W trakcie swojej dotychczasowej kariery współpracował już też m.in. z Warszawską Grupą Wiolonczelową Cellonet, Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Elbląską Orkiestrą Kameralną, NFM Orkiestrą Leopoldinum, Christianem Danowiczem, Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Herdzinem czy też Dominikiem Wanią.

Nagrody i wyróżnienia

Było już trochę o artystycznej sylwetce Krzysztofa Lenczowskiego, muzycznych projektach oraz współpracach, więc najwyższa pora zabrać się za podsumowanie zdobytych przez niego nagród – prawda? Jest ich naprawdę sporo, a na szczególne uznanie zasługują takie wyróżnienia, jak:

  • kilka Fryderyków z Atom String Quartet oraz Fryderyk 2016 za płytę „Internal Melody” w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”,
  • nagroda Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej z Atom String Quartet,
  • nagroda muzyczna Programu Trzeciego „Mateusz” z Atom String Quartet,
  • kilka nagród Jazz Top.

Co istotne, Krzysztof Lenczowski oraz jego koledzy z branży muzycznej regularnie pojawiają się na największych polskich i europejskich festiwalach muzycznych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Krzysztof Lenczowski?
Krzysztof Lenczowski to jeden z bardziej uzdolnionych polskich wiolonczelistów, a do tego gitarzysta, kompozytor, muzyk jazzowy i aranżer. Urodził się 4 lutego 1986 roku w Krakowie i jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Świetnie czuje się też w muzyce poważnej, ludowej/etnicznej i współczesnej oraz folku.
Jakie albumy ma na swoim koncie Krzysztof Lenczowski i z jakich utworów jest znany?
Krzysztof Lenczowski ma na swoim koncie kilka albumów. Pierwszy z nich wydał w 2015 roku i nazwał go „Internal Melody”. Później wydał jeszcze dwa krążki – „Rzeczy osobiste” (2018) i „Lost Journey” (2021). Oczywiście nie są to jedyne albumy na jego koncie, ponieważ polska publiczność zna go również z wieloletniej działalności w Atom String Quartet (z Mateuszem Smoczyńskim, Dawidem Lubowiczem i Michałem Zaborskim). Krzysztof jest kojarzony z takimi utworami, jak: „Bonsai Tree”, „Zimorodek”, „Fuzja smaków” czy też „Night Driver”.
Z kim współpracował już Krzysztof Lenczowski?
Krzysztof Lenczowski współpracował już nie tylko z Atom String Quartet, ale też z Krzysztofem Herdzinem, Leszkiem Możdżerem, Christianem Danowiczem, NFM Orkiestrą Leopoldinum, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Dominikiem Wanią czy też Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej.
Jakie nagrody zgromadził na swoim artystycznym koncie Krzysztof Lenczowski?
Krzysztof Lenczowski ma na swoim artystycznym koncie m.in. kilka Fryderyków (za album „Internal Melody” w 2016 roku – kategoria „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku + kilka z zespołem Atom String Quartet), kilka nagród Jazz Top, nagrodę muzyczną Programu Trzeciego „Mateusz” (z Atom String Quartet) oraz nagrodę Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej (z Atom String Quartet).

Fani lubią też

Zobacz też