Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Artysta Kings of Convenience

Kings of Convenience

Kings of ConvenienceOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Dwuosobowy zespół Kings of Convenience tworzą koledzy ze szkolnej ławki, Erik Glambek Bø i Erlend Øye. Po rozwiązaniu swojego pierwszego zespołu o nazwie Skog w 1999 roku muzycy założyli zespół o nazwie Kings of Convenience. Ich ambientowe, delikatne gitarowe brzmienie i subtelny wokal zwróciły uwagę amerykańskiej wytwórni Kindercore.

Kings of Convenience i rozwój kariery muzycznej 

Debiutancki album Erika i Erlenda pod tytułem „Quiet is the New Loud” wyprodukował brytyjski producent znany ze współpracy z zespołem Coldplay. Krążek podbił serca krytyków i fanów gatunku indie pop na całym świecie. Największą sławę zespołowi przyniósł jednak dopiero trzeci album „Riot on an Empty Street” wydany w 2004 roku. To z niego pochodzą największe przeboje Kings of Convenience jak "I'd Rather Dance With You", "Misread" czy "Know-How".

 

Kings of Convenience nie pojawiają się z występami na żywo dość często, dlatego każda okazja, aby usłyszeć ich eteryczne, akustyczne brzmienie na żywo jest warta wykorzystania. Trasa koncertowa zespołu zaplanowana jest na jesień 2021 roku oraz wiosnę 2022 i poza rodzimym krajem muzyków obejmuje między innymi Włochy, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Portugalię czy Niemcy. O niesłabnącej popularności zespołu mimo ich ponad 10-letniej przerwy świadczy fakt, że bilety na niektóre z koncertów są już wyprzedane.

 

Kings of Convenience, jeden z bardziej rozpoznawalnych bandów gatunku indie pop, fani zespołu będą mogli usłyszeć już niedługo na żywo. Po 12-letniej przerwie Kings of Convenience powrócił na scenę muzyczną. Duet wyrusza w trasę promującą swój najnowszy album studyjny „Piece Or Love”, a jednym z miejsc, gdzie zagrają, będzie także Polska.

Kings of Convenience w Polsce

Norweski duet odwiedził Polskę kilka lat temu – zespół zagrał koncert dla publiczności zgromadzonej w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w maju 2017 roku.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też