Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Hammerfall

Hammerfall

HammerfallSzczegółyOpisWydarzeniaHammerfall - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Göteborg, Szwecja
dyscyplina:
Heavy metal
social media:

Opis

Hammerfall to utworzona w 1993 roku w Göteborgu szwedzka grupa heavymetalowa. Liderem zespołu jest gitarzysta i wokalista Oscar Dronjak.

Kapela działa na rynku od wielu długich lat i w tym czasie przewinęło się przez nią wielu wyjątkowych artystów. Debiutancka płyta zespołu ukazała się już w 1997 roku, a od tej pory metalowi muzycy wydali już ponad 10 krążków.

Skład Hammerfall

W aktualnym składzie grupy Hammerfall znajdują się wspomniany wcześniej Dronjak, Joacim Cans (główny wokalista), Fredrik Larsson (gitara basowa), Pontus Norgren (gitara elektryczna, wokal wspierający) oraz David Wallin (perkusja). Wcześniej szwedzką grupę tworzyli również m.in. Stefan Elmgren, Jesper Stromblad czy też Magnus Rosen.

Prace nad pierwszymi krążkami

Pod koniec XX wieku konkurencja na rynku metalowym nie była może aż tak duża, jak ma to miejsce w dzisiejszych czasach, ale nie oznacza to, że artystom z Hammerfall łatwo było się przebić do europejskiej czołówki. Pierwsza płyta grupy "Glory to the Brave" ukazała się w 1997 roku.

Artyści nie próżnowali, wiedząc dobrze, że jeśli chcą osiągnąć międzynarodowy sukces muszą ciężko pracować i wydawać kolejne wyjątkowe krążki. Tak też stało się w 1998 roku. Wtedy szwedzka grupa wydała płytę "Legacy of Kings" z utworami takimi jak:

  • "At the End of the Rainbow",
  • "The Fallen One",
  • "Heeding the Call".

Popularność kapeli rosła z każdym kolejnym miesiącem, ale na wszechobecną rozpoznawalność było jeszcze za wcześnie.

Kolejne płyty i przyrost fanów na całym świecie

Płyta z 2000 roku o nazwie "Renegade" była nietuzinkowa. Artyści pokazali na niej zupełnie nową stronę heavy metalu – dużo bardziej klasyczną i otwartą na słuchacza. Dzięki temu zebrali tak pozytywne recenzje. Potem pojawiły się kolejne krążki:

  • "Crimson Thunder" z 2002 roku,
  • "Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken" z 2005 roku,
  • "Threshold" z 2006 roku,
  • "No Sacrifice, No Victory" z 2009 roku.

W międzyczasie grupa była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy, ale nie udało jej się wygrać w żadnej kategorii. W tym okresie na rynku pojawiły się spektakularne utwory: "Any Means Necessary", "Hearts on Fire", "Templars of Steel", "Halloweed Be My Name", "Always Will Be" czy też "The Way of the Warrior".

Zdobycie upragnionej nagrody

W okolicach lat 2011-2016 trudno było znaleźć osobę, która nie znałaby artystów należących do grupy Hammerfall. Wtedy ukazały się trzy kolejne płyty zespołu:

  • "Infected" z 2011 roku,
  • "(r)Evolution" z 2014 roku,
  • "Built to Last" z 2016 roku.

Grupa w końcu zdobyła upragnioną nagrodę muzyczną. Muzycy zostali nominowani do prestiżowej nagrody Maximum Metal i mogli zapisać na swoim koncie pierwsze wyróżnienie.

Albumy "Dominion" i "Hammer of Dawn"

Po tak wielkim sukcesie wielu artystów podarowałoby sobie odrobinę odpoczynku, ale nie muzycy z Hammerfall.

W 2019 roku wydali album "Dominion" z utworami "Sweden Rock", "Second to One" i "Dominion", a w 2022 roku zakończyli prace nad krążkiem "Hammer of Dawn" z kawałkami "Brotherhood" oraz "Venerate Me". Stało się to możliwe, dzięki współpracy z wydawnictwem Napalm Records. Wcześniej artyści współpracowali m.in. z Nuclear Blast.

Dotychczasowe koncerty

Do tej pory kapela Hammerfall koncertowała m.in. w Oslo, Toronto, Columbus, Atlancie, Houston, Sztokholmie, Paryżu czy też Lyonie.

Wydarzenia

Hammerfall - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Hammerfall?

Miejscowości, w których Hammerfall wystąpi w najbliższym czasie: Kraków.

Gdzie i kiedy powstała grupa Hammerfall?
Hammerfall to szwedzka grupa metalowa. Założono ją w 1993 roku w Göteborgu.
Jak nazywa się pierwszy album studyjny grupy Hammerfall?
Debiutancka płyta studyjna Hammerfall nazywa się "Glory to the Brave" i została wydana w 1997 roku.
Kto wchodzi w skład zespołu Hammerfall i z jakimi wydawnictwami współpracuje grupa?
W składzie zespołu Hammerfall znajdują się Oscar Dronjak, Joacim Cans, Fredrik Larsson, Pontus Norgren oraz David Wallin. Grupa współpracuje przede wszystkim z wydawnictwem Napalm Records, choć wcześniej działała z wytwórnią Nuclear Blast.
Jakie kawałki Hammerfall uchodzą za najpopularniejsze?
Najpopularniejsze numery zespołu Hammerfall to m.in.: "Always Will Be", "Hearts on Fire", "Sweden Rock" czy też "Brotherhood".

Fani lubią też

Zobacz też