Na czasie

kswagnieszka-chylinskaopener-festivallil-tracydawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta Giant Rooks

Giant Rooks

Giant RooksOpisWydarzeniaGiant Rooks - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Giant Rooks to zespół grający indie rock i alternatywny pop. Tworzy go piątka przyjaciół multiinstrumentalistów z niedużego miasta Hamm, w zachodniej części Niemiec. Założyli zespół mając zaledwie po 18 lat. W skład grupy wchodzą: Frederik Rabe -  wokal, gitara, perkusja, syntezator, Finn Schwieters - gitara, Jonathan Wischniowski - pianino, syntezator, Luca Göttner - gitara basowa i Finn Thomas - perkusja.

Giant Rooks - informacje o zespole 

Giant Rooks doceniani są za chwytliwe, wpadające w ucho utwory z refrenami do tańca. W ich muzyce słychać inspiracje zarówno folkiem, jak i brytyjskim czy amerykańskim alternatywnym popem. Wszystko to sprzedają w nowoczesnym opakowaniu, pełnym elektronicznych brzmień. Do tej pory wydali trzy minialbumy: ,,The Times Are Bursting the Lines" w 2015 r., ,,New Estate" w 2017 r. i ,,Wild Stare" w 2019 r., oraz jeden pełen studyjny album ,,Rookery" w 2020 r.

 

Zespół Giant Rooks świetnie sprawdza się w graniu dla publiczności na żywo. Występowali z sukcesami na wielu prestiżowych festiwalach  w Niemczech i za granicą, takich jak: Lollapalooza, The Great Escape Festival czy Rock am Ring.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Martin Schumann, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Giant Rooks - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Giant Rooks?

Miejscowości, w których Giant Rooks wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też