Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Die Antwoord

Die Antwoord

Sprawdź wydarzenia
Die AntwoordSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Kapsztad, RPA
dyscyplina:
Zespół hip-hopowy, rave
social media:

Opis

Die Antwoord to zespół pochodzący z RPA. W jej skład wchodzą raper Ninja (Watkin Tudor Jones), wokalistka Yo-landi Vi$$er (Anri du Toit) oraz DJ Hi-Tek (Justin De Nobrega). Teksty grupy wykonywane są w języku angielskim i afrikaans, a także zulu i xhosa. Znani są z nonkonformistycznego stylu, szokujących teledysków (ponad 900 mln wyświetleń na Youtube) i energetycznych koncertów.

Die Antwoord - muzyka i styl Zef

Muzyka Die Antwoord to hip-hop w odmianie rap-rave. Zawiera wiele elementów kontrkultury Zef, która jest bardzo popularnym ruchem kulturowym w RPA. Członków Die Antwoord uznaje się za propagatorów tego stylu, którego nazwa wywodzi się z południowoafrykańskiego slangu i znaczy “powszechny”, “wspólny”. Samo słowo “Zef” to skrót nazwy samochodu, Forda Zephyra. To bardzo popularny model wśród klasy robotniczej RPA. Wokalistka Yo-landi Vi$$er sama tak określa styl Zef: “Jesteś Zef wtedy, kiedy jesteś biedny, ale fancy. Biedny, ale seksowny, kiedy masz styl”.

 

Zespół chętnie kolaboruje z innymi przedstawicielami kultury Zef i artystami z RPA. Członkowie zespołu wystąpili między innymi w filmie Neila Blomkampa “Chappie” (2015) w rolach gangsterów uczących świadomego robota Chappie, jak być gangsterem.

 

Die Antwoord - historia zespołu

Zespół Die Antwoord powstał w Kapsztadzie w roku 2008, jednak nie był to pierwszy projekt Watkina Tudora Jonesa, czyli Ninjy. Raper od dawna udzielał się na południowoafrykańskiej scenie hip-hopowej. Nazwa zespołu oznacza “odpowiedź” w języku afrikaans. Debiutancki album die Antwoord ukazał się w 2009 roku, nosił tytuł $O$ i został w całości udostępniony przez zespół w Internecie do pobrania za darmo.

 

Prawdziwym przełomem dla zespołu było nagranie i udostępnienie teledysku do utworu “Enter the Ninja”, który szturmem wziął Internet. Oglądalność klipu była tak duża, że grupa zmuszona była przenieść witrynę do amerykańskiego dostawcy usług hostingowych w celu obsłużenia zwiększonego ruchu. Na fali popularności Die Antwoord podpisał kontrakt płytowy z Interscope Records, później zerwany przez wytwórnię, w efekcie czego kolejne albumy grupy ukazywały się nakładem ich własnej wytwórni Zef. Zespół osiągnął ogromny sukces komercyjny, czego dowodem są występy na festiwalach Coachella Music Festival czy Big Day Out.

 

Die Antwoord wydał jeszcze cztery płyty studyjne: Ten$ion (2012), Donker Mag (2014), Mount Ninji And Da Nice Time Kid (2016) oraz House of Zef (2020), wydane bez wcześniejszych zapowiedzi.

 

Die Antwoord koncerty

Die Antwoord w Polsce wystąpił już kilka razy: grał na festiwalu Open'er w roku 2010, w strefie kibica w Poznaniu podczas Euro 2012, wystąpił też w Warszawie w roku na 2014 podczas iFestival, następnie w 2015 roku na Open'er Festival, a w 2016 pojawił się na Orange Warsaw Festival.Koncerty Die Antwoord to za każdym razem duża dawka pozytywnych emocji dla każdego.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy zespół Die Antwoord rozpoczął swoją działalność?
Zespół Die Antwoord jest południowoafrykańskim zespołem, który został założony w 2008 roku. W jego skład wchodzą Watkin Tudor Jones, Anri du Toit oraz Justin De Nobrega.
Jaką muzykę tworzy zespół Die Antwoord?
Muzyka Die Antwoord to połączenie kilku stylów i gatunków: to głównie hip-hop w odmianie rap-rave. Zawiera wiele elementów kontrkultury Zef, która jest bardzo popularnym ruchem kulturowym w RPA.
Czy grupa Die Antwoord występowała w Polsce
Die Antwoord pięciokrotnie występowali w Polsce. Po raz pierwszy byli gośćmi festiwalu Open'er w 2010 roku, kolejny występ miał miejsce w 2015, wystąpili w strefie kibica w Poznaniu podczas Euro 2012, na iFestival'u w Warszawie 2014 roku, a ostatnim ich występem w Polsce był udział na Kraków Live Festival w 2018 roku.
Jaki jest ostatni album wydany przez zespół Die Antwoord?
Ostatnim, a jednocześnie czwarty album nosi nazwę Mount Ninji and Da Nice Time Kid. Jego premiera miała miejsce 16.09.2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Zef Recordz. Utworem promującym nowy album był "Banana Brain", do którego został zrealizowany teledysk, za którego produkcję odpowiadał Watkin Jones oraz Terence Neale.
Czy grupa Die Antwoord występowała w filmach?
W 2015 roku Watkin Jones oraz Anri du Toit wystąpili w filmie Chappie, za produkcję którego odpowiadał Neil Blomkamp.
Jakie albumy wydał dotychczas zespół Die Antwoord?
Grupa Die Antwoord wydała dotychczas 5 albumów studyjnych: $O$ (2009), który został udostępniony na stronie internetowej zespołu do bezpłatnego pobrania, Ten$ion (2012), Donker Mag (2014), Mount Ninji and da Nice Time Kid (2016) oraz wydany bez wcześniejszej zapowiedzi House of Zef (2020).
Kto wchodzi w skład zespołu Die Antwoord?
W skład grupy wchodzą raper Ninja (Watkin Tudor Jones), wokalistka ¥o-landi Vi$$er (Anri du Toit) oraz DJ Hi-Tek (Justin De Nobrega).

Fani lubią też

Zobacz też