Damian Janikowski

Damian Janikowski

Damian Janikowski (3-0, 3 KO) zadebiutował w MMA zaledwie rok temu, a już teraz jest uważany przez ekspertów za kandydata do zdobywania najcenniejszych trofeów w MMA. Reprezentant WCA Fight Team wszedł do klatki KSW trzy razy i za każdym razem zostawiał w niej znokautowanego rywala. Na dziejowym KSW 39: Colosseum wrocławianin potężnym kolanem posłał na deski solidnego Julio Gallegosa. W grudniu podczas KSW 41 28-latek stanął naprzeciw najbardziej doświadczonego zawodnika mieszanych sztuk walki nad Wisłą i odprawił go ciosami w połowie drugiej odsłony. Ostatnio, na KSW 43 przed własną publicznością w zaledwie 16 sekund Janikowski znokautował cenionego i utytułowanego Anglika, Yannicka Bahatiego. 

Wielką pasją Damiana jest motoryzacja. Janikowski lubuje się nie tylko w szybkich samochodach, ale też motocyklach. Mieszkając we Wrocławiu dosiadał Suzuki Hayabusa oraz Yamaha R1. Ostatnio jego zainteresowanie wzbudził Harley-Davidson szczególnie model Softail. Mimo młodego wieku bardziej zaczęła mu odpowiadać majestatyczna przejażdżka po bulwarach niż sportowe emocje, które gwarantuje “przecinak”. Jak mówi adrenaliny ma wystarczająco dużo w walce.

KSW bilety na galę już w sprzedaży!

Damian Janikowski - Często zadawane pytania

  • Damian Janikowski, urodzony 27 czerwca 1989 roku we Wrocławiu jest polskim zapaśnikiem. Od 2016 roku jest również zawodnikiem mieszanych sztuk walki (MMA) walczącym dla polskiej federacji KSW.
  • Damian Janikowski jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie, które odbyły się w 2012 roku. Uzyskał tytuł wicemistrza świata w zapasach (w stambule 2011) oraz wicemistrza europy (w belgradzie 2012 roku). W 2009 oraz 2013 roku zdobył tytuł mistrza Polski seniorów w kategorii 84 kg.
  • Poza karierą zapaśnika oraz zawodnika MMA Damian Janikowski trenował futbol amerykański. W marcu 2013 dołączył do drużyny Devils Wrocław, a po kilku miesiącach przeniósł się do zespołu Giants Wrocław, w którym obejmował pozycję kopacza.
  • Damian Janikowski występował w polskiej produkcji pod tytułem "Underdog", jest to polski dramat sportowy z elementami filmu akcji. Za reżyserię filmu odpowiadał Maciej Kawulski. Film miał premierę 8 stycznia 2019 roku.
  • Damian Janikowski od grudnia 2010 był żołnierzem Wojska Polskiego. W 2013 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju". Jego służba w wojsku zakończyła się w maju 2017 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Damian Janikowski
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/