Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Culture Shock

Culture Shock

Culture ShockSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Wielka Brytania
dyscyplina:
DJ, producent muzyczny, drum and bass
social media:

Opis

Culture Shock, a właściwie James Pountney, to brytyjski DJ oraz producent muzyczny. Specjalizuje się w popularnej odmianie muzyki elektronicznej – drum and bass z dużą dawką szybkich breakbeatów.

Artysta pochodzący z Wielkiej Brytanii zyskał w ostatnich latach dużą popularność. Było to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu ciężkich linii basów i sampli oraz nietuzinkowego wykorzystania syntezatorów.

Początki z muzyką

Jego początki z muzyką sięgają roku 1996. To właśnie wtedy po raz pierwszy zetknął się z drum and bassem i pozostał „wierny” temu gatunkowi przez wiele następnych lat – stale się w nim rozwijając.

Umiejętności szlifował w domu, kupując po drodze podstawowy sprzęt do tworzenia muzyki elektronicznej/klubowej. Z czasem jednak musiał się przenieść do profesjonalnego studia, aby móc realnie myśleć o nadążeniu za konkurencją.

Debiutancka EP-ka i przyrost fanów

Jeśli chodzi o debiutancką EP-kę, Culture Shock wydał ją w 2004 roku. Nadał jej niecodzienną nazwę „The Vega EP”. Współpracował wtedy z wydawnictwem Moving Shadow.

EP-ka zebrała pozytywne noty wśród wielbicieli szeroko pojętej muzyki klubowej i stało się jasne, że James może zrobić w branży wielką karierę. Zaliczył spory przyrost fanów, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też w innych europejskich państwach.

Kolejne EP-ki i współpraca z RAM Records

W pewnym momencie Culture Shock postanowił się związać z wydawnictwem RAM Records. Brytyjski DJ zakotwiczył tam na dłużej, a w trakcie tej współpracy powstały dwie kolejne EP-ki:

 • „The Third Stage”,
 • „Transit”.

W 2015 roku nagrał wspólny kawałek z Brynem Christopherem o nazwie „City Lights” (nakładem RAM Records i Virgin EMI Records).

Niesamowite kompilacje

Na koncie Jamesa znajdują się też dwie niesamowite kompilacje, które są kwintesencją jego twórczości. Chodzi o:

 • „Sequence” z 2019 roku,
 • „Sequel” z 2022 roku.

To właśnie z pomocą tych kompilacji można poznać jego podejście do tworzenia muzyki, sceniczny charakter oraz energię jaką stara się przekazać swoim fanom na całym świecie.

Największe utwory i muzyczne projekty z innymi artystami

Wiele spędzonych lat na elektronicznej scenie muzycznej sprawiło, że Culture Shock stał się rozpoznawalny zarówno w młodszych, jak i dużo bardziej dojrzałych kręgach słuchaczy. Jego największe utwory to m.in.:

 • „Alarms”,
 • „Rework”,
 • „Asteroids”,
 • „Bunker”,
 • „There For You”,
 • „Take Control”,
 • „Don’t Sleep”,
 • „Lost”,
 • „Discotheque”,
 • „Panorama”.

Culture Shock nigdy nie zamykał się na realizację muzycznych projektów z innymi artystami, dlatego chętnie współpracował m.in. z Dimension, Brookes Brothers i Joshem Parkinsonem. Na muzycznej scenie towarzyszyli mu też Billy Lockett, Sub Focus i Gracie van Brunt.

Dotychczasowe występy

Do tej pory Culture Shock występował m.in. w Bratysławie, Pradze, Brighton, Sydney, Calgary, Londynie, Ostrawie czy też Birmingham.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak tak właściwie nazywa się Culture Shock i skąd pochodzi?
Culture Shock to tak naprawdę James Pountney – DJ i producent muzyczny pochodzący z Wielkiej Brytanii, tworzący muzykę klubową w rytmach drum and bass.
Jakie EP-ki oraz kompilacje ma na swoim koncie Culture Shock?
Debiutancką EP-kę Culture Shock wydał w 2004 roku i nazwał ją „The Vega EP”. Później pojawiły się jeszcze „The Third Stage” i „Transit”. Jeśli chodzi o muzyczne kompilacje, trzeba wspomnieć o „Sequence” i „Sequel”. W trakcie wieloletniej kariery DJ-a Culture Shock nawiązał współpracę m.in. z wydawnictwem RAM Records.
Jakimi utworami może się pochwalić Culture Shock?
Culture Shock wypuścił na rynek muzyczny wiele fascynujących utworów, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują m.in. „Asteroids”, „City Lights”, „There For You”, „Take Control”, „Lost” czy też „Panorama”.
Z jakimi artystami współpracował już Culture Shock?
Culture Shock lubi współpracować z innymi artystami, dlatego do wspólnych projektów zaprosił m.in. Dimension, Josha Parkinsona, Bryna Christophera i Brookes Brothers.

Fani lubią też

Zobacz też