emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023

Charlie

CharlieOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Charlie to polsko-niemiecka DJ-ka, która jest również kompozytorką oraz producentem muzycznym. Od lat mieszkająca w Krakowie, tworzy muzykę klubową i inspirowany stylem italo, undergrandowego dance. Od czasu jej debiutu w 2020 roku robi się o niej coraz głośniej. Dlatego nie zwlekaj i dowiedz się, kim jest Charlie!

Charlie – kobieta za konsoletą

Charlie, czyli Leona Jacewska to młoda i utalentowana DJ-ka o polskim pochodzeniu. Urodzona w Berlinie – stolicy undergroundowego techno, na scenie muzycznej zaistniała po raz pierwszy w 2020 roku. Wielokrotnie pojawiała się także na scenach legend wśród klubów techno, a m.in. w klubie Tresor, Griesmühle, ://about blank. Ponadto na swoim koncie ma także występy we francuskim Salon Des Amateurs, helsińskim Kaiku, a nawet i za oceanem – np. w klubie Yuyu w Mexico City.

I choć jej przygoda z muzyką zaczęła się znacznie wcześniej, to właśnie w 2020 roku ukazał się jej pierwszy multiinstrumentalny live performance, na którym zabłysnęła m.in. użyciem analogowych syntezatorów. Wkrótce potem stały się one jej znakiem rozpoznawczym, a Leona pojawiła się na albumach wydanych przez wytwórnie takie jak: Mechatronica i Dom Trojga. Efektem współpracy z tym ostatnim był m.in. kawałek "Picky Picnic", który okazał się wielkim hitem.

Charlie i jej przeprowadzka do Polski

Związana od początków swej kariery z niemiecką sceną muzyczną Charlie, w 2011 roku podjęła decyzję o przeprowadzce do Polski. I choć to Berlin jest uważany za stolicę techno – bliższy jej sercu okazał się Kraków. To właśnie w tym mieście rozpoczęła ona nowy rozdział swojej kariery. A decyzja ta okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Wkrótce potem artystka rozpoczęła swój autorski cykl imprez  "Szum".

Na tym jednak jeszcze nie koniec jej osiągnięć. Po przeprowadzce do Krakowa Charlie zajęła się także sztukami wizualnymi, co zapewniło jej pozycję współdyrektora przestrzeni projektowej przy projekcie zatytułowanym "Elementarz dla mieszkańców miast". Co więcej, stała się również stałą bywalczynią krakowskiego Unsound Festival, na którego scenie występowała wielokrotnie. W 2020 roku wystąpiła natomiast na Up To Date Festival oraz pojawiła się w cyklu Sonar Festival.

Dalsze sukcesy muzyczne

Na swoim koncie Charlie ma również wiele ciekawych współprac, w tym m.in. z londyńskim Ferry Lane Records oraz artystami takimi jak Anwar Dawwasow i Dtekk. Efektem jej miłości do starych winyli stały się natomiast kawałki w stylu italo i synthpop, do których grona dołączył m.in. utwór "Cold Inside". Owocem jej miłości do muzyki retro stała się także wydana przez nią płyta "7". Jak sama zresztą podkreśla, ma on wyjątkowe brzmienie – głównie ze względu na to, że w klubach można usłyszeć głównie kawałki, które nabywa drogą cyfrową. Do sukcesów artystki należą również jej występy na festiwalach, takich jak Summer Czeluść, Contrast oraz Wisłoujście.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Charlie?
Prawdziwe imię i nazwisko Charlie to Leona Jacewska.
Skąd pochodzi Charlie?
Charlie urodziła się w Berlinie, ale od lat mieszka w Krakowie, a dokładniej mówiąc w Krakowie, gdzie również tworzy muzykę.
Od kiedy Charlie mieszka i tworzy w Krakowie?
Charlie przeprowadziła się do Krakowa w 2010 roku.
Czym jeszcze zajmuje się Charlie?
Poza tworzeniem muzyki jako DJ-ka, kompozytorka i producentka, artystka zajmuje się również sztukami wizualnymi.

Fani lubią też

Zobacz też