Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta CamelPhat

CamelPhat

CamelPhatOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

CamelPhat to brytyjski duet muzyczny, który znany jest z piosenek takich jak "Cola". Kawałek okazał się hitem lata 2018 i do dziś wzbudza wiele emocji. Dlatego jeśli nie znasz jeszcze CamelPhat – koniecznie zapoznaj się z tym, co przygotowaliśmy poniżej!

Informacje o CamelPhat

Brytyjski duet muzyczny CamelPhat to dwójka DJ–ów i producentów – Dave'a Whelana i Mike'a Di Scali. Pochodzący z Liverpoolu, wspólnie nagrywają muzykę już od 2004 roku. Musiało jednak minąć wiele lat, zanim usłyszał o nich cały świat. Ciężka praca jednak się opłaciła i tak oto w 2017 roku duet wydał kawałek "Cola". Gościnnie pojawił się na nim brytyjski muzyk Elderbrook znany m.in. z kawałka "How Many Times". Niezwykle energetyzujący, szybko znalazł się na 3 miejscu brytyjskiego zestawienia Dance Chart. Wydany przez Defected Records singiel "Cola" doczekał się ponad 146 milionów wyświetleń na YT – i to w zaledwie 5 lat od jego premiery.

Jaką muzykę gra CamelPhat?

CamelPhat tworzy muzykę klubową, house, deep house oraz progressive house. Nie brak w niej elementów dance i electro, które zachęcają do tego, by wskoczyć na parkiet. Nic więc dziwnego, że na ich punkcie oszalał cały świat.

Zanim powstał CamelPhat...

Tworzący duet CamelPhat Dave Whelan i Mike Di Scala muzyka pasjonowali się już od najmłodszych lat. Przełomowym wydarzeniem w życiu obu okazało się jednak ich pierwsze spotkanie. Muzycy poznali się w sklepie ze starymi płytami 3 Beat Records w Liverpoolu. Już wtedy obaj byli DJ-ami w klubach nocnych w Liverpoolu. Pierwszy z nich był gospodarzem swojej własnej imprezy cyklicznej w klubie Jubilee. Z kolei Mike Di Scala już wcześniej był znany jako członek Rezonance Q i Ultrabeat. Ponieważ jednak nic z tego nie wyszło, skupił się on na karierze solowej.

Początki zespołu

Wszystko się zmieniło, kiedy w 2004 roku doszło do jego spotkania z Davem. To właśnie wtedy postanowili oni połączyć ze sobą siły. Efektem tego stała się m.in. ich wspólna rezydentura w klubie nocnym Society, gdzie grali od 2005 roku. Następnie zaczęli oni wspólnie produkować muzykę, wydając ją jako The Chosen Few. Wkrótce potem wraz z Les Calvert muzyczy zaczęli zarządzać wytwórnią płytową Adhesive. Jednym z najbardziej znanych kawałków formacji z tego okresu jest cover piosenki "Everybody Wants to Rule the World" zespołu Tears for Fears.

Pierwsze duże sukcesy

W trakcie całej swojej kariery CamelPhat wielokrotnie zmieniał swoje nazwy. Przez jakiś czas panowie tworzyli również jako The Bassline Hustlers, Men from Mars, Da Mode oraz Pawn Shop, pod którym w 2006 roku wydali kolejny singiel "Shot Away". Piosenka inspirowana kawałkiem "Gimme Shelter" zespołu The Rolling Stones zapewnił duetowi rozgłosu na Wyspach Brytyjskich. Zachęceni pierwszymi dużymi sukcesami muzycznymi, postanowili jednak spróbować swoich sił jako duet Whelan & Di Scala. Właśnie pod tą nazwą otworzyli również swoją własną wytwórnię Bachelor Pad Recordings. W ciągu kolejnych lat tworzyli również muzykę pod pseudonimem Wheels & Disco, Mancini i Shake n 'Jack.

Pierwsze sukcesy jako CamelPhat

W roku 2008 drogi duetu zaczęły się nieco rozjeżdżać. Muzycy zaczęli się bowiem skupiać na swoich karierach solowych – Dave Whelan został prezenterem radiowym Juice FM, gdzie można go było usłyszeć na antenie aż do 2014 roku. Po 2 latach doszło jednak do dużej zmiany – panowie postanowili zacząć wydawać jako CamelPhat. I tak oto w 2010 roku wydali one swoje pierwsze nagranie, które de facto zrealizowali we własnej wytwórni Vice Records. Co ciekawe, na początku tego projektu w trakcie występów panowie zakładali maski zapaśnicze. Chcieli oni bowiem ukryć swoją tożsamość i nie być ocenianym przez pryzmat swoich wcześniejszych osiągnięć.

Wkrótce potem artyści zostali właścicielami klubu nocnego Mansion w Liverpoolu, a ich kariera nabrała tempa. Piosenki duetu zaczęły się bowiem pojawiać na zagranicznych listach przebojów, w tym m.in. na liście przebojów Ultratop w Belgii. Z tego okresu pochodzą kawałki takie jak "The Act" (2014), "Constelation" (2015) oraz "Paradigm" (nagrany z AME w 2015 roku).

Dalsze losy muzyczne

I tak oto w 2017 roku w efekcie współpracy z Elderbrookiem powstał kawałek "Cola", który bardzo szybko stał się międzynarodowym hitem. Co więcej, poza wieloma tygodniami na szczytach list przebojów, piosenka ta została nominowana do Nagrody Grammy. To wydarzenie zmotywowało muzyków do stworzenia kolejnych piosenek, w efekcie więc ukazała wydana w 2020 roku płyta "Dark Matter".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim jest CamelPhat?
CamelPhat to DJ Dave'a Whelana i DJ Mike'a Di Scali.
Skąd jest CamelPhat?
Zespół pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dokładniej mówiąc z Liverpoolu.
Kiedy powstał CamelPhat?
Duet nagrywa razem od w 2004 roku – pod nazwą CamelPhat wydają jednak dopiero od 2010 roku.
Pod jakimi innymi pseudonimami artystycznymi tworzy muzykę CamelPhat?
CamelPhat jest również znany jako Whelan & Di Scala, Mancini, Pawn Shop, Wheels & Disco, Shake n' Jack, Da Mode, High Society, Scouse Power TunesOriginLiverpool, The Bassline Hustlers oraz United KingdomGenres.

Fani lubią też

Zobacz też