Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Brass Against

Brass Against

Brass AgainstOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Brass Against to zespół z Nowego Jorku, stworzony przez dziewięcioosobową orkiestrę dętą, której przewodzi Brad Hammonds – gitarzysta. Kolektyw artystów kreuje muzyczny protest przeciwko machinie politycznej i konfliktom, mającym miejsce w każdym zakątku na ziemi. Ich utwory mają zachęcić fanów do działania w kwestii praw człowieka i tolerancji odmienności.

O zespole Brass Against

Czego pragnie Brass Against? Zespół chce łączyć ludzi, przekazywać im emocje i niebanalne brzmienia. Ich muzyka to rock spleciony z hip-hopem, które tworzą silną i wyrazistą całość. Artyści niosą w swoich utworach i działalności przekazy o charakterze politycznym. Są zirytowani, gotowi na zmiany i liczą na to, że ich muzyka wypełni energią wszystkich słuchaczy. Co motywuje do działania artystów Brass Against? Koncerty, na których czują niepowtarzalną energię publiczności.

 

Zespół Brass Against słynie z aranżacji rockowych utworów, wykonywanych przy udziale instrumentów dętych. Muzycy dbają o zachowaniu w coverach wokalu rapcore, który stanowi mocny punkt całości. W ich repertuarze posłuchać można dzieła m.in. Rage Against The Machine, Fugees, Kendrick Lamar, A Tribe Called Quest, Living Colour, Public Enemy i innych artystów.

 

17 sierpnia 2018 roku ukazała się pierwsza płyta Brass Against z dziewięcioma utworami w wersji symfonicznej. Album Rage Against The Machine to covery zespołu Rage Against The Machine, jak również aranżacje Living Colour i Audioslave.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Brass Against?
W skład zespołu Brass Against wchodzi dziewięciu muzyków z Nowego Jorku: Brad Hammonds – gitara/lider zespołu, Darius Christian – wokal/puzon, Andrew Gutauskas – saksofon barytonowy, Oskar Stenmark – trąbka, Wayne Tucker – trąbka, Kenneth Bentley – suzafon, Nathan Bell – perkusja, Sophia Urista – wokal, Mariel Bildsten – puzon.
Jaką muzykę tworzy zespół Brass Against?
Brass Against tworzy muzykę rockową, wykorzystując dźwięki instrumentów dętych i dołączając do całości rapcore’owy wokal. To niezwykłe połączenie stanowi przełamanie stereotypu muzyki klasycznej.

Fani lubią też

Zobacz też