Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo

BonSoul

BonSoulOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

BonSoul to duet robiący rap, który na polskiej scenie muzycznej podbija serca fanów już od kilkunastu lat. Daje liczne koncerty w największych miastach, a jego płyty zestawiane są w rankingach najlepszych albumów. Nic dziwnego - w końcu tworzy go dwóch utalentowanych artystów - Bonson i Soulpete.

Historia BonSoul

BonSoul powstał w 2010 roku. To właśnie wtedy dwóch znanych artystów: Bonson oraz Soulpete postanowili połączyć swoje siły i pokazać światu swoje wspólne dzieło - EPkę "Lepiej się Witać". Płyta szybko zdobyła popularność nie tylko ze względu na wcześniejsze zasięgi raperów, ale także doskonałą warstwę muzyczną i wokalną. Tę panowie doskonalili już od wielu lat.

Bonson, czyli Damian Adrian Kowalski, urodził 29 marca 1990 roku w Szczecinie. W latach 2011-2022 wydał 9 albumów, z czego aż 6 z nich znalazło się w czołówce oficjalnej listy sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video. Na swoim koncie ma także statuetkę Sztosy 2014, gdzie został doceniony w kategorii "Klip roku" za "Umiem robić sobie wrogów". Współpracuje z takimi znany artystami jak: Quebonafide, Gruby Mielzky, Białas, Tede, Rena czy Chada.

Soulpete, czyli Piotr Gędek to natomiast producent muzyczny pochodzący z Lublina. Choć mogłoby się wydawać, że ma nieco mniej imponujące dokonania niż jego kolega z duetu, to wyróżnia się nieszablonowym podejściem do tworzonej muzyki. Współpracował nie tylko z Bonsonem, ale także Laikike1 czy Rap Addix. Świetnie odnajduje się na rodzimej scenie, jednak nie zamyka się tylko na polski rynek. Był m.in. współtwórcą albumu "Soul Raw" z artystami zza oceanu.

Jak tworzy BonSoul?

Jak mówi Soulpete w wywiadzie dla RedBulla, współpraca obu artystów przebiega doskonale. Znają się na tyle długo, że świetnie się rozumieją. Nawet tworząc wspólne kawałki, nie wchodzą sobie w drogę. Jednocześnie na tyle dobrze kolaborują, że efektem są świeże, wciągające płyty. M.in. ciekawostką jest fakt, że Bonson ma "ciekawy etos pracy", czym zaraża także Soulpete. Przed nagrywkami zawsze chodzi na siłownie, je porządne śniadanie i przygotowuje odżywcze posiłki na wynos.

BonSoul stara się tworzyć muzykę, która wychodzi poza znane schematy. Bonson w wywiadzie dla CGM wspomina, że "cała płyta jest ryzykowna" (mowa o "Restarcie"). Artyści do samego końca nie wiedzieli, ja zostanie przyjęta przez publikę, jednak zależało im na tym, aby zrobić coś nieszablonowego.

BonSoul - dorobek muzyczny

BonSoul ma na swoim koncie cztery albumy. Pierwszy z nich powstał w 2010 roku i nosi tytuł "Lepiej Się Witać". Kolejne To "Lepiej Nie Pytać" i "Kiwka Fifka Rap Do Piwka" kolejno z 2015 i 2018 roku. Ostatnia płyta duetu ujrzała światło dzienne w 2019 roku. Nosi tytuł "ReStart" i znalazło się na niej 13 utworów. Są to:

 • O, jak pięknie!,
 • Tam mnie spotkasz,
 • Małpi Gaj,
 • Gniazdka,
 • Bombki,
 • Światłowstręt,
 • Czarny PR,
 • Krwawy sport,
 • Trucizna,
 • Jeszcze wczoraj,
 • Dobranocka,
 • Koniec,
 • Outro.

Płyta zebrała doskonałe recenzje nie tylko od fanów BonSoul, ale także od krytyków. Doceniano jej kreatywność, a nawet wskazywano, że jest to najlepszy dotychczasowy krążek duetu. Pełno na nim autentycznych historii, dających do myślenia doświadczeń życiowych oraz motywacyjnych przesłań. Jednocześnie całość przekazana jest w przystępny sposób, w którym jednak nie brak dosadnych, często wulgarnych słów Bonsona. To właśnie jednak sprawiło, że płyta "ReStart" zdobyła tak dużą popularność, ponieważ wielu słuchaczy mogło się utożsamić z krążkiem.

Występy i koncerty BonSoul

BonSoul koncertuje po całej Polsce. Pojawia się w największych miastach, gdzie pod sceną gromadzi dziesiątki fanów. Do tej pory pojawił się m.in. w Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie. Wziął także udział w kilku festiwalach. Duet mogliśmy usłyszeć m.in. na Polish Hip-Hop Festival w Płocku.

Z kim współpracuje BonSoul?

BonSoul współpracuje z wieloma cenionymi artystami. Do tej pory duet nagrywał z takimi gwiazdami jak:

 • Avi - w ramach współpracy powstał utwór "Światłowstręt",
 • O.S.T.R. - w ramach współpracy powstał utwór "Krwawy sport",
 • Roma - w ramach współpracy powstał utwór "Trucizna",
 • Sara Kordowska - w ramach współpracy powstał utwór "Dobranocka",
 • Ras, Jan Rapowanie, Holak - w ramach współpracy powstał utwór "Małpi gaj",
 • Włodki, Słoń, DJ Te - w ramach współpracy powstał utwór "Czarny PR",
 • Laikie1 - w ramach współpracy powstał utwór "4 Pory Oczu".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto tworzy duet BonSoul?
W skład duetu BonSoul wchodzi dwóch raperów: Bonson, czyli Damian Adrian Kowalski oraz Soulpete, czyli Piotr Gędek.
Ile lat ma duet BonSoul?
Duet BonSoul powstał w 2010 roku, a więc w 2022 roku obchodzi swoją 12. rocznicę.
Gdzie działa duet BonSoul?
Wszystkie produkcje duetu BonSoul (poza ostatnią) były tworzone zdalnie. Bonson pisał teksty w Szczecinie, a Soulpete - w Lublinie. Dopiero przy najnowszej płycie artyści poczuli się zmęczeni taką formą współpracy i całość nagrali razem w Szczecinie.
Jak nazywa się najnowsza płyta duetu BonSoul?
Najnowsza płyta duetu BonSoul powstała w 2019 roku i nosi tytuł "ReStart".
Z kim współpracuje BonSoul?
BonSoul współpracuje m.in. takimi gwiazdami jak: Avi, O.S.T.R., Roma, Sara Kordowska, Włodki, Słoń, DJ Te czy Laikie1.

Fani lubią też

Zobacz też