Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Ben Gold

Ben Gold

Ben GoldOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ben Gold to młody DJ, który pomimo tego, że stawia swoje pierwsze kroki w branży muzycznej, jest dziś już znanym i lubianym twórcą na całym świecie. Jak wygląda jego historia? Jaki dorobek artystyczny ma na swoim koncie Ben Gold? 

Ben Gold i jego krótka historia

Ben Gold to młody artysta, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Na co dzień mieszka w Amsterdamie, w Holandii.  Pomimo swojej krótkiej obecności na rynku muzycznym, twórca ma już na swoim koncie wiele osiągnięć. Nie traci czasu, bardzo mocno odznaczając się jako jeden z czołowych producentów muzyki trance. DJ wypracował sobie swój własny, unikalny styl i charakter, dzięki czemu jego muzyka stała się niezwykle rozpoznawalną. W 2000 roku, wraz z Grahamem Goldem, swoim ojcem, współprowadził wytwórnie Relative Records.

Zaciekłe, klubowe melodie to znak rozpoznawczy DJ-a. Co więcej, Ben Gold uwielbia eksperymenty muzyczne, oferując swoim fanom i słuchaczom eksplozje dźwięków i ciekawych brzmień.

Co ważne, Ben Gold posiada wrodzoną umiejętność bawienia tłumów, wzbudzania sympatii, roztaczając wokół siebie pozytywną aurę, nie tylko na koncertach. Przez wielu nazywany jest współczesnym głosem muzyki trance.

Dorobek artystyczny

Styl muzyczny, w którym swoją muzykę tworzy Ben Gold to Progressive Trance. To właśnie w takiej muzyce artysta czuje się jak "ryba w wodzie". Nic więc dziwnego, że cały jego dorobek artystyczny oparty jest właśnie na takim stylu.

Ben Gold prężnie działa w branży muzycznej, przez co wydał już kilka bardzo ciekawych krążków. Wymienić można albumy muzyczne takie jak:

 • "Rest Of Our Lives" (2018)
 • "Stepback"
 • "Sound Advice (Chapter One)"

Wśród utworów, które znajdują się w dorobku artystycznym młodego DJ odnaleźć można m.in.:

 • "Where Life Takes Us - Radio Edit"
 • "There Will Be Angels"
 • "Stepback"
 • "Stay - Sneijder Remix"
 • "Change The World"
 • "The City Sleeps Tonight"
 • "Life (Sean Tyas Remix)"
 • "Starstruck"
 • "All Or Nothing - Radio Edit"
 • "Kingdoms"
 • "Rest Of Our Lives"
 • "New Republic"
 • "Fall With Me - Radio Edit"

Współpraca z innymi artystami

Ben Gold to artysta, który jest niezwykle otwarty na nowe spojrzenia muzyczne. W związku z tym, nagrał bardzo wiele utworów, a nawet albumów, we współpracy z wieloma innymi muzykami. Do tego grona zaliczyć należy m.in.: Standerwick, Audrey Gallagher, Plumb, Christina Novelli, The Glass Child, Yasmin Jane i wiele innych. 

Najważniejsze występy 

Ben Gold wciąż wspina się po drabinie swojej kariery muzycznej. Jego produkcję muzyczne można było usłyszeć na tak znanych kompilacjach jak m.in.: Trance Nation Harder, Ministry Of Sound: Trance Nation Harder, Trance Nation Deeper, jak również Dream Dance.

Twórczość młodego DJ można usłyszeć także podczas audycji radiowych/setów, takich znanych osobistości jak m.in.: Above & Beyond, Armina van Buurena, Paula van Dyka, Marco V czy Tiësto. 

Ben Gold to także twórca jednego z hymnów ASOT. Ben Gold dzieli scenę z takimi muzykami jak m.in.: Armin van Buuren, Aly & Fila i Ferry Corsten/Gouryella. Występuje na całym świecie, także jako headliner we własnych programach. Do najważniejszych występów artysty zaliczyć należy m.in.: Ultra Music Festival w Miami Tomorrowland, A State Of Trance, Dreamstate czy  Creamfields UK.

Kategorie:producenci tranceDJe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Który utwór młodego DJ-a cieszy się największą popularnością?
Zdecydowanie najważniejszą popularnością cieszy się kawałek I'm In A State of Trance.
Który album wśród wszystkich, które wydał Ben Gold, cieszy się największą popularnością?
Ben Gold wydał parę albumów muzycznych, jednak najpopularniejszym jest Rest Of Our Lives.
Współpraca z którym artystą należała do najbardziej owocnych?
Ben Gold współpracowała z wieloma artystami, jednak do najbardziej owocnej współpraca zaliczyć należy kontakt z Standerwick.
Który występ był największym wydarzeniem w karierze muzycznej?
Ben Gold wystąpił na Ultra Music Festival w Miami, co było najważniejszym występem w jego karierze.
Z którym twórcą Ben Gold najczęściej spotyka się na scenie?
Ben Gold najczęściej spotyka się na scenie z Armin van Buuren.

Fani lubią też

Zobacz też