Avatar

Avatar

Avatar to zespół muzyczny założony w Szwecji, w Göteborgu. Jego twórczość określana jest jako melodic death metal i nu metal. W skład grupy muzycznej wchodzi pięciu muzyków: Johannes Eckerström – wokalista, John Alfredsson – perkusista, Jonas Jarlsby i Tim Öhrström – gitarzyści oraz Henrik Sandelin – basista. Do 2020 roku zespół Avatar wydał 8 albumów studyjnych, które cieszą się największą popularnością w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych.

Avatar – szwedzki zespół death metalowy

Kiedy zaczęła się historia zespołu Avatar? Grupa muzyczna działa od 2001 roku, lecz na początku funkcjonowała pod nazwą Lost Soul. W pierwszych latach twórczości artyści wydali dwa dema: 4 Reasons to Die oraz Personal Observations, a w 2006 roku ukazał się ich debiutancki album – Thoughts of No Tomorrow. W ramach promocji krążka Avatar koncertował po Europie wraz z grupami Evergrey oraz Impaled Nazarene, a następnie wyruszył do Skandynawii z zespołem In Flames.

 

Druga płyta Avatar, Schlacht, pojawiła się w 2007 roku. Band ruszył w kolejną trasę koncertową i pojawił się m.in. na festiwalach ARTmania oraz Arvikafestivalen. W międzyczasie pracował nad kolejnym krążkiem, zatytułowanym Avatar, którego premiera miała miejsce 11 listopada 2011 roku.

 

Następnymi albumami grupy muzycznej była płyta Black Waltz (2012), Hail the Apocalyps (2014), Feathers&Flesh (2016), Avatar Country (2018) oraz Hunter Gatherer (2020). Najnowszy z nich to najmroczniejsza odsłona zespołu, traktująca o okrucieństwie, deprywacji i pogardzie, która panuje w dzisiejszym świecie.

Koncert zespołu Avatar

Każdy koncert Avatar cieszy się dużą popularnością, a muzycy wielokrotnie podkreślali, jak ważny jest dla nich kontakt z publicznością na żywo. Występowali w różnych krajach na całym świecie, u boku Stratovarius, Helloween, Mascot Parade, Miosis, Sevendust, Lacuna Coil, Engel, Smash Into Pieces, Avenged Sevenfold, Five Finger Death Punch, Sabaton i wieloma innymi. Pojawili się na festiwalach muzycznych, m.in. Welcome to Rockville oraz Earthday Birthday w USA, Bloodstock Open Air w Niemczech, Alcatraz Metal Fest w Belgii, Metaldays w Słowenii czy Download w Wielkiej Brytanii. A już niedługo – wydarzenie dla fanów zespołu – Avatar w Polsce!

 

Wierni słuchacze od lat czekali na koncert zespołu Avatar. Niebawem będą mieli okazję spotkać artystów na żywo! Członkowie grupy muzycznej są podekscytowani nadchodzącą trasą. Gdzie będzie można zobaczyć Avatar? Koncerty 2022 odbędą się w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, w Niemczech i w wielu innych państwach Europy, a także Stanów Zjednoczonych. Grupa muzyczna wystąpi również w Warszawie w klubie Proxima – już w lutym! 

 

Nie możesz doczekać się na występ zespołu Avatar? Bilety umożliwiają rezerwację miejsc – masz możliwość spotkania ulubionych artystów na żywo!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Sprawdź też: Hot Wheels Monster Trucks, Kaleo, Disclosure, Iann Dior,

Bullet For My Valentine, Halestorm, Biffy Clyro, The Script, Counting Crows, Starset, Kiana Ledé, Oh Wonder, Neck Deep, Sinead Harnett, Stand Atlantic: EU Tour, The Slow Readers Club

Avatar - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Avatar wystąpi w: Warszawie, Krakowie
  • W skład szwedzkiego zespołu death-metalowego Avatar wchodzi pięciu artystów: wokalista Johannes Eckerström, perkusista John Alfredsson, gitarzyści Jonas Jarlsby i Tim Öhrström oraz basista Henrik Sandelin.
  • Zespół Avatar tworzy muzykę określaną jako melodic death metal, nu metal, heavy metal i metal progresywny.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Avatar
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Avatar BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
23.08
wtorek, 19:00
TAURON Arena Kraków
sprawdzanie dostępności
od 179 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
18.03.2023
sobota, 18:00
Klub Proxima
sprawdzanie dostępności
od 99 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/