Arooj Aftab

Arooj Aftab to pakistańska wokalistka, kompozytorka muzyczna i producentka, obecnie mieszkająca na Brooklynie. Tworzy muzykę w różnych stylach, m.in. jazz, neo-Sufi, minimalizm. Już niebawem – Aftab w Polsce – na OFF Festival w Katowicach!

 

Arooj Aftab – muzyka

Arooj Aftab urodziła się w Arabii Saudyjskiej. W wieku 10 lat, wraz z rodzicami, powróciła do Pakistanu. Samodzielnie nauczyła się grać na gitarze i rozwijała swój wokalny talent. Jej inspiracją byli wówczas Hariprasad Chaurasia, Begum Akhtar, Mariah Carey, Billie Holiday. W wieku 19 lat przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych i uczyła się w Berklee College of Music w Bostonie. Następnie w 2010 roku zamieszkała w Nowym Jorku i pracowała jako montażystka filmów, nie zapominając o muzycznej pasji.

 

W 2011 roku Arooj Aftab znalazła się w zestawieniu NPR i WQXR-FM’s Q2 – 100 Composers Under 40 – stacje radiowe z muzyką klasyczną doceniły jej twórczość.

 

Swój pierwszy album piosenkarka wydała w 2014 roku. Płyta zatytułowana Bird Under Water została doceniona przez krytyków z Financial Times. Aftab pracowała jako montażystka przy filmie Armed With Faith (2017), za co otrzymała nagrodę Emmy 2018. W międzyczasie zajmowała się przygotowaniem kolejnego krążka. Siren Island trafiła do sprzedaży w 2018 roku. Ponownie doceniło ją NPR, umieszczając płytę na liście Ulubiona muzyka elektroniczna i taneczna 2018.

 

Trzeci album Arooj Aftab, Vulture Prince, artystka wydała w 2021 roku. Treść krążka skupiona jest na ludzkich historiach, bólu i straconych chwilach. Płytę docenił Pitchfork, NPR, holenderska gazeta de Volkskrant, a także magazyn Rolling Stone. Album znalazł się na 21. miejscu na liście 50. najlepszych albumów według The Guardian.

 

Arooj Aftab – współprace

Arooj Aftab współpracowała z artystami, takimi jak Badi Assad, Jace Clayton, Meshell Ndegeocello, Vijay Iyer, Shahzad Ismaily, Leo Genovese, Rafiq Bhatia, Toshi Reagon, Maeve Gilchrist, Magda Giannikou, Petros Klampanis i Gyan Riley. Artystka Inspiruje się muzyką Jeffa Buckley’a, Anoushke Shankar, Abbey Lincoln, Esperanze Spalding, Mortonem Fldmanem, a nawet Billie Eilish. Jej wokal określany jest jako medytacyjny.

 

 

Arooj Aftab – koncerty

Koncerty Arooj Aftab przyciągają tłumy. Artystka wystąpiła już w wielu państwach w Europie oraz w Ameryce Północnej. Grała w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemczech. Pojawiła się na festiwalach muzycznych, takich jak: Den Entertainment 2nd Anniversary Celebration SHE, SAUVE (South Asian Union Voltage Experiment), Carlsbad Music Festival, Noise Pop, MUTUAL AID Fundraiser For COVID-19 Relief Across South Asia hosted by SAAID, Le Guess Who?, Big Ears Festival, Music Festival.

 

Arooj Aftab – koncerty 2022

Gdzie w najbliższym czasie wystąpi Arooj Aftab? Artystka zagra w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Wystąpi na festiwalach muzycznych Outline: Spring, Maifeld Derby, Mission Creek Festival, This Ain't No Picnic, Green Man Festival, Coachella Valley Music and Arts Festival, Primavera Sound Festival Weekend.

 

Arooj Aftab w Polsce

Czy piosenkarka pojawi się w nadwiślańskim kraju? Arooj Aftab w Polsce – już niebawem! Zagra w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach na OFF Festival, obok gwiazd, takich jak: Mdou Moctar, Erika de Casier, Iggy Pop, Yves Tumor & Its Band, Rina Sawayama, Metronomy, Bikini Kill, Dry Cleaning, Altin Gün, The Armed, Pi’erre Bourne i Yard Act. Będzie to ogromna dawka muzyki rap, punk, R&B, pop, blues, krautrock. Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu i być na koncercie Arooj Aftab – musisz mieć przy sobie bilet, upoważniający do wstępu.

Arooj Aftab - Często zadawane pytania

  • Arooj Aftab wydała dotychczas albumy Bird Under Water (2014), Siren Islands (2018), Vulture Prince (2021).
  • Arooj Aftab tworzy muzykę w nurtach jazz, hindustani classical, minimalizm, neo-Sufi.
  • Kariera Arooj Aftab zaczęła się w 2011 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Arooj Aftab
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/