Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jefferson Starship

Jefferson Starship

Jefferson StarshipOpisWydarzeniaJefferson Starship - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jefferson Starship to jedna z największych gwiazd muzyki rockowej lat 70. I 80. Grupa ma na koncie trzy platynowe oraz osiem złotych płyt, a także kilkadziesiąt singli na listach przebojów na całym świecie. Pomimo zawirowań w składzie, zespół aktywnie koncertuje prezentując swoje największe hity.

O Jefferson Starship

Pierwszy raz  nazwa Jefferson Starship pojawiła się w 1970 roku, kiedy to ukazał się solowy album Paula Kantnera "Blows Against The Empire", ale formacja tak naprawdę powołana do życia została w 1974 roku, debiutując za sprawą płyty "Dragon Fly".

 

Pod nazwą Jefferson Starship zespół działał do 1985 roku, a po odejściu Kantnera grupa tworzyła dalej pod nazwą Starship. Z początkiem lat 90. Kantner przywrócił formację do życia pod pierwotną nazwą, a po śmierci muzyka w 2016 roku grupa kontynuowała swoją działalność. Zespół ma na koncie 3 platynowe płyty oraz 8 złotych krążków, a także liczne hity, wśród których wymienić można takie przeboje jak np. "Miracles", czy "With Your Love". W sierpniu tego roku ukazała się najnowsza po dwunastoletniej przerwie EPka grupy, "Mother of the Sun".

Skład zespołu Jefferson Starship

Obecnie skład zespołu Jefferson Starship stanowią: David Freiberg (współzałożyciel grupy, światowej klasy piosenkarz, producent, kompozytor i multiinstrumentalista). Donny Baldwin (perkusista), Cathy Richardson (wokalistka), Chris Smith (klawisze), Jude Gold (gitara).

 

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Metal Mind Production

 

Wydarzenia

Jefferson Starship - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jefferson Starship?

Miejscowości, w których Jefferson Starship wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Czy Jefferson Starship jest legendą muzyki rockowej?
Jefferson Starship to jedna z największych gwiazd muzyki rockowej lat 70. I 80.
Ile płyt sprzedał zespół?
Grupa ma na koncie trzy platynowe oraz osiem złotych płyt, a także kilkadziesiąt singli na listach przebojów na całym świecie.
Skąd wywodzi się nazwa zespołu?
Pierwszy raz nazwa Jefferson Starship pojawiła się w 1970 roku, kiedy to ukazał się solowy album Paula Kantnera "Blows Against The Empire", ale formacja tak naprawdę powołana do życia została w 1974 roku, debiutując za sprawą płyty "Dragon Fly".
Czy zespół występował kiedykolwiek pod inną nazwą?
Pod nazwą Jefferson Starship zespół działał do 1985 roku, a po odejściu Kantnera grupa tworzyła dalej pod nazwą Starship. Z początkiem lat 90. Kantner przywrócił formację do życia pod pierwotną nazwą, a po śmierci muzyka w 2016 roku grupa kontynuowała swoją działalność.
Jakie są największe hity grupy?
"Miracles", oraz "With Your Love"
Czy w 2020 roku zespół wydał nowy album?
W sierpniu 2020 roku ukazała się najnowsza po dwunastoletniej przerwie EPka grupy, "Mother of the Sun".
Jaki jest obecny skład zespołu?
Obecnie skład zespołu Jefferson Starship stanowią: David Freiberg (współzałożyciel grupy, światowej klasy piosenkarz, producent, kompozytor i multiinstrumentalista). Donny Baldwin (perkusista), Cathy Richardson (wokalistka), Chris Smith (klawisze), Jude Gold (gitara).

Fani lubią też

Zobacz też